Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

VATANDAŞIN OTOBÜS ÇİLESİ

29 Kasım 2016
Ana Sayfa » Genel»VATANDAŞIN OTOBÜS ÇİLESİ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çorum’da belediye tarafından toplu ulaşımda kalitenin artırılmasına yönelik çalışmalar yapılmasına rağmen özel sektör tarafından yürütülen toplu taşımada yaşanan sorunlar bazen vatandaşları zor durumda bırakıyor.

vatandaslar-zor-durumda-kaliyorBu sıkıntıları ise önemli günlere göre planlama eksikliği, çok sayıda olmasa da otobüslerin zamanın kalmaması ve yolcular ile şoförler arasında yaşanan iletişim sorunları gibi ana başlıklarda toplamak mümkün.

Özellikle büyük çaplı sınavların yapıldığı günlerde ki yoğunluk nedeniyle bazı otobüs hatlarında yaşanan sorunlar hem sınava girecek olanları hemde o hattı kullanan diğer vatandaşları zor durumda bırakıyor. Otobüs sefer sayısının sınav günlerinde yetersiz kalması nedeniyle yaşanan yoğunluk zaman zaman yolcular ile şoförler arasında gerginliğe de neden oluyor.

Geçen hafta sonu yapılan Açık Öğretim Fakültesi sınavları nedeniyle özellikle belli bölgelerde yaşanan yoğunluk sınava otobüsle gidecekleri zor durumda bıraktı.

Özellikle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hayrettin Karaman İmam Hatip Külliyesi ve çevresinde ki okullarda sınava girenler için toplu taşıma ile ulaşım tam bir eziyete dönüştü.

Binlerce kişinin sınava girdiği bu bölgede çalışan otobüs hattına ek olarak otobüs takviyesinin yapılmaması vatandaşları mağdur etti. Yoğunluk nedeniyle zaman zaman dört yada beş otobüs dolu geldiği için binemeyen ve mağdur olan vatandaşlar ile şoförler arasında tartışmalar da yaşandı. Benzer durumlar sınav yoğunluğunun olduğu diğer bölgelerde aynen yaşanıyor.

halk_otobusleri-2

Vatandaşlar özellikle katılımın yüksek olduğu sınav günlerinde Ulaş A.Ş yetkililerinin yoğun bölgelere ek seferler düzenleyerek sıkıntının çözülmesini istiyor.

Toplu taşımada yaşanan diğer bir sorun ise bazı hatlarda otobüslerin zamanında kalkmaması. Özellikle akşam saatlerinde yaşanan bu sorun nedeniyle vatandaşlar dakikalarca duraklarda otobüs beklemek zorunda kalıyor.

Yine bazı hatlarda otobüslerin hatlarını tamamlamadan kestirmeden gitmesi de vatandaşları mağdur ediyor. Sonraki durak da ‘nasılsa yolcu yoktur’ anlayışı ile hareket eden bazı şoförler hattı yarım bırakarak yoluna devam ediyor. O duraklarda bekleyen vatandaşlar ise bir sonra ki otobüs gelene kadar beklemek zorunda kalıyor.

Vatandaşlar, toplu ulaşımın kalitesinin artırılmasına yönelik hayata geçirilen klimalı akıllı durak projeleri, eski durakların modernize edilmesi, yeni hatlar açılması gibi çalışmalardan dolayı belediyeye teşekkür ederken, toplu taşıma işini yürüten Ulaş A.Ş yetkililerine de seslenerek belediyenin sektörde kalitenin yükseltilmesine yönelik çalışmalarına, toplu taşımada yaşanan sorunları çözerek destek vermelerini istediler.

Haber : Kanal 19 TV

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika