Dolar : Alış : 3.5304 / Satış : 3.5368
Euro : Alış : 4.0612 / Satış : 4.0685
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

ÜLKÜCÜ KATİLLERİYLE YAN YANA DURMAYIZ

06 Nisan 2017
Ana Sayfa » Siyaset»ÜLKÜCÜ KATİLLERİYLE YAN YANA DURMAYIZ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, MHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, MHP’nin ülkücü katilleriyle yan yana durmasının mümkün olamayacağını belirterek, hayır oyu kullanacağını ifade eden ülkücüleri eleştirdi.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Çorum Şubesi tarafından “15 Temmuz’dan 16 Nisan’a” konulu konferansa katılmak için Çorum’a gelen Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, TÜRKAV İl Başkanı Fikret Aktağ, parti yöneticileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı ziyarette ilk olarak İl Başkanı Aras kısa bir konuşma yaparak, Ruhi Ersoy’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ardından söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy,Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının sene-i devriyesi nedeniyle de bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.

Milletin devlet olması için MHP’nin aldığı inisiyatifler olduğunu dile getiren Ersoy, “Bugün yeni bir insiyatif alıyor. Birincisi devletteki çift başlılığı ortadan kaldıracak. İkincisi de çözülme ve çökünce halinde bir fetret dönemi yaşayan bu devletin, bu kanamayı daha az hasarla götürebilmesi için hem dışarıya karşı hem de bahsettiğim dinamiklere karşı yerli ve milli bir insiyatife ihtiyacı var. Bu insiyatif de yüzde 51’in desteğini alan, yüzde 51 ile temsil noktasında olan, dışarıdan müdahale edilerek hükümetleri yıktırmayacak bir irade olacak. Bu yeni sistem nihai karar değil, yenilenebilir, yarınlar da yeniden tartışılabilir. Ama şuan yaşananlardan dolayı bir zaruret var” diye konuştu.

15 Temmuz darba girişimi ile birlikte devletin, fetret dönemine girdiğini ve halen de çıkamadığını belirten Ersoy, devletin kendi içerisinde yerli ve millilik noktasında kendini yenileme mecburiyetiyle karşı karşıya olduğunun altını çizdi.
Fırat Kalkanı operasyonunun sona erdirilmesi konusundaki bir soru üzerine Ruhi Ersoy, “Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu coğrafyada var olmamızın teminatı da Türk Askeridir” dedi.

Bazı ülkülerin hayır oyu kullanacağı yönündeki soru üzerine de MHP’de taban ve tavan ayrımı olmadığına dikkat çeken Ersoy, “MHP burdadır. MHP milleti ile birlikte politikalar üretmektedir. MHP’nin milliyetçi ülkücü katilleriyle, PKK, HDP ve İşçi Partisi ile yan yana durması mümkün değildir. Onların yaptığı algı operasyonudur” ifadelerini dile getirdi.

Haber : Ahmet TEMELCİ

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika