Dolar : Alış : 3.5109 / Satış : 3.5172
Euro : Alış : 4.1242 / Satış : 4.1316
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

TÜRK-İŞ’TEN CHP’YE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

29 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Siyaset»TÜRK-İŞ’TEN CHP’YE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

chp1Türk-İş Çorum İl Temsilciliği’ne bağlı sendika başkanları Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Teşkilatını ziyaret ederek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan silahlı saldırıyı kınadı. Sendika başkanları CHP’ye geçmiş olsun dileyerek, teröre karşı birlik ve berberlik mesajları verdi.

Türk-İş İl Temsilcisi ve Şeker İş Sendikası Şube Başkanı Sefer Kahraman ve Türk-İş’e bağlı bazı sendika başkanları CHP’yi ziyaretleri sırasında İl Başkanı Hasan Suvacı ile görüştü. Türk-İş İl Temsilcisi Sefer Kahraman ziyarette yaptığı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan silahlı saldırı nedeniyle partilere geçmiş olsun dileğinde bulundu. Kahraman ayrıca, ana muhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu’nu ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı dönemde, birlik ve berberlikten yana ortaya koyduğu tavır ve dik duruşu nedeniyle de tebrik ettiklerini söyledi. Kılıçdaroğlu’nun, son darbe girişimden sonra ortaya koyduğu tavır nedeniyle bazı kesimlerin hedefi haline geldiğini kaydeden Kahraman, “Biz Türk Milleti olarak, ülkemizin birliği, bütünlüğü tehlikeye girdiği zaman, her görüşte insanın ve siyasi partilerin Türk Bayrağı altında bir araya geleceğimizi, gerekirse şehadet şerbeti içmeye hazır olduğumuzu gösterdik” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP İl Başkanı Hasan Suvacı ise böyle bir dönemde meclisin kapalı olmaması gerektiğini iletti.

‘SALDIRI KILIÇDAROĞLU’NA DEĞİL, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE YAPILMIŞTIR’

hasan suvacıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hasan Suvacı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının aslında Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yapıldığını ifade etti.

Dün düzenlenen geçmiş olsun ziyaretinde konuşan CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, Türk milletinin 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde egemenliğine sahip çıktığını belirtti. CHP’nin de bu süreçte demokrasinin yanında olduğunu dile getiren Suvacı, gösterilen birlik ve beraberliğin birilerini rahatsız ettiğini kaydetti.

Suvacı, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

MİLLET EGEMENLİĞİNE SAHİP ÇIKTI

“Bizleri bugün onurlandırdınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Ülkemizde 15 Temmuz’dan sonra oluşan birlik ve beraberlik olgusu, sivil toplum kuruluşlarıyla, partileriyle birilerini rahatsız ediyor. Vatan söz konusuysa, gerisi teferruattır. Bu süreçte ülke için ne yapabilirizin peşine düşüldü. Atatürk, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ derken gerçektende millet egemenliğine sahip çıkmıştır. Bu demokrasi adına sevindiricidir.

GENEL BAŞKANIMIZA YAPILAN SALDIRI ASLINDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE YAPILMIŞTIR

Bizim genel başkanımıza yapılan saldırı aslında Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılmış bir saldırıdır. İstenilen iç kargaşa çıkartmaktır. İstenilen Suriye’deki olayları Türkiye’de yaşatmaktır. Ama biz bunlara Türk milleti olarak asla müsaade etmeyeceğiz. Bu süreçte alınan kararlarda iktidarla muhalefet beraber hareket etmelidir.  Bunlar dile getiriliyor ancak fiiliyata geçilmesi gerekiyor. Bunun için mutlaka iktidarın muhalefetle birlikte fikir alarak ortak görüş üretmesi gerekiyor. Milli mutabakat komisyonu oluşturulmalıdır. Suriye’de savaş var ama meclis tatil. Böyle bir anlayış olamaz. Memleket savaşa girmiş, içerde her yerde bombalar patlıyor, meclis kapalı. Meclisin tatil olacak zamanı mı? En kısa zamanda meclis açılmalı. Girmek kolay ama çıkmak zordur. Bakanlar Kurulu kararlarıyla bu dönem idare edilemez.”

KAHRAMAN, ‘SÖZ KONUSU VATANSA, ŞAHADET ŞERBETİNİ İÇERİZ’

kahraman1Türk-İş Çorum İl Temsilcisi ve Şeker İş Çorum Şube Başkanı Sefer Kahraman, Türk milletinin, söz konusu vatan olduğunda bir olduğunu dile getirerek, “Kalite çok düştü. Şuanda mallarımızı zararla satıyoruz. İthalat durmadan önce 10 ila 12 TL leblebi fiyatı şuan 14 TL ile 18 TL arasında değişiyor. Bizim 40 çeşit leblebimiz var. Hangi birine yetişebiliriz? Nohudun ithalat edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde çeşitler de azalacaktır” dedi.

Dün gerçekleştirilen geçmiş olsun ziyaretinde konuşan Türk-İş Çorum İl Temsilcisi ve Şeker İş Çorum Şube Başkanı Sefer Kahraman, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 15 Temmuz darbe girişiminde birlik ve beraberliğe verdiği destek nedeniyle teşekkür etti. Bu sebeple de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı gerçekleştirildiğini dile getiren Kahraman, “Bugün ziyaretimizin sebebi şudur ki, CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıdır. Bu saldırı sonucunda CHP İl Teşkilatımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ayrıca ülkemizin bu çalkantılı döneminde CHP’nin göstermiş olduğu dik duruşu, birlik ve beraberliğe sağladığı katkı için teşekkür ediyoruz. Dik duruşun neticesinde bazı ülkemizi karıştırmak isteyen iç ve dış odakların da hedefi olduğunu düşünüyoruz. Biz millet olarak öyle bir milletiz ki, söz konusu vatan olduğunda partili, partisiz, tek olarak, Türk bayrağı altına kenetlenerek ülkemizin beraberliği ve beraberliği için şahadet şerbetini içebilecek bir milletiz. Birliğimizi, dirliğimizi bozmaya çalışanlara asla izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz’un ardından Türk-İş olarak demokrasiye sahip çıktık. Gece saat 01:30’da Türk-İş olarak darbeye karşı olduğumuzu bildirdik. Tekrar CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun diyor, bu hain saldırıyı gerçekleştirenlerin bir an önce bulunmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

ŞEN, ‘TEHLİKE NERDEN GELİRSE GELSİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ’

2Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mehmet Şen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yapılan hain saldırıyı kınadı.

CHP İl Teşkilatı’na yapılan geçmiş olsun ziyaretinde bir konuşma yapan Belediye-İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mehmet Şen, Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının Türk demokrasisine ve Türk milletine yapıldığını söyledi. “Bu ülke büyük bir ülkedir. Tehlike nerden gelirse gelsin üstesinden milletimizle birlikte geleceğiz” diyen Şen, hiçbir hain saldırının ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozamayacağını belirtti. Şen, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu hain saldırıyı kınıyorum. Bu suikast girişimi sayın Kılıçdaroğlu’na değil, bütün ülkeye yapıldığını, demokrasiye yapıldığını düşünüyoruz. CHP Türkiye’nin kuruluşundan beri Türkiye’de demokrasinin beşiği olan bir partidir. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde de tüm siyasi partilerde olduğu gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu da dik bir şekilde, birlik ve beraberlik içerisinde durmuşlardır. Bu suikast girişiminin nedeni de budur. Bunu iç ve dış mihraplar, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü çekemeyerek ana muhalefet partisi lideri hedef seçilmiştir. Biz terörün her türlüsüne karşıyız. Hiçbir zaman  bu hain girişimler ülkemizin birlik ve beraberliğini bozamayacak. Bu ülke büyük bir ülkedir. Tehlike nerden gelirse gelsin üstesinden milletimizle birlikte geleceğiz. Başta CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ve tüm teşkilatlarına 15 Temmuz sürecinde gösterdikleri dik duruş nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu bayrağı kimse indiremeyecek” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika