Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

TIP FAKÜLTESİ 60 ÖĞRENCİ İLE GELİYOR

21 Nisan 2017
Ana Sayfa » Eğitim»TIP FAKÜLTESİ 60 ÖĞRENCİ İLE GELİYOR
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde 60 öğrenci ile Çorum’da eğitime başlıyor.

13 Nisan 2017 günü Yükseköğretim Yürütme Kurulu üyeleri Prof.Dr. Mehmet Şişman ve Doç.Dr. Zeliha Tufan Koçak’ın Üniversite ziyaretleri kapsamında Tıp Fakültesinde yaptıkları değerlendirmeler neticesinde, Fakültenin eğitim-öğretime başlamak için yeterliliği onaylandı. 

Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mete Dolapçı, süreçleri devam edenlerle birlikte şu an itibariyle 96’sı öğretim üyesi olmak üzere toplam 124 öğretim elemanına sahip olduklarını, her geçen gün kadrolarına yeni öğretim elemanlarını katarak akademik olarak son derece güçlü bir şekilde tıp eğitimine başlayacaklarını söyledi. Hedeflerinin uluslararası standartlarda iyi eğitim almış, ülkesine ve vatandaşlarına hükümetimizin ortaya koyduğu sağlık hedefleri ve yüksek sağlık standartları kapsamında hizmet verecek kaliteli hekimler yetiştirmek olduğunu belirten Dolapçı, Fakültenin hem akademik hem de fiziki alt yapısıyla buna hazır olduğunu kaydetti. Halen Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi adına Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimlerine devam eden öğrencilerin, eğitim bütünlüğünün değişmemesi amacıyla mezun oluncaya kadar eğitimlerine bulundukları yerde devam edeceklerini söyleyen Dolapçı, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine öğrenci göndermeyeceklerini dile getirdi.

Tıp eğitiminin başlatılmasının uzun ve zahmetli bir süreç olduğunu söyleyen Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan da, bu sürecin yaklaşık dört yıl süren başarılı ve yoğun, zahmetli bir çalışmanın ürünü olduğunu, bu süreçteki en önemli katkının 2012 yılında Hitit Üniversitesi ile Çorum Valiliği arasında ortak kullanım ve iş birliği protokolünün imzalanması ve bu sürecin sonunda da mevcut Çorum Devlet Hastanesinin, T.C. Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürülerek ortak kullanıma başlanması olduğunu belirtti. 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika