Dolar : Alış : 3.4973 / Satış : 3.5036
Euro : Alış : 4.1170 / Satış : 4.1244
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

TIBBİ AROMATİK BİTKİ ÜRETİMİ İÇİN START VERİLDİ

26 Nisan 2017
Ana Sayfa » Ekonomi»TIBBİ AROMATİK BİTKİ ÜRETİMİ İÇİN START VERİLDİ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vali Necmeddin Kılıç, başkanlığında yapılan toplantıda görev dağılımı gerçekleştirildi.

Çorum Ülkemizin Tıbbi Aromatik Bitki Üretimini Yönlendirecek ve Çorum Tıbbi Aromatik Bitki Üretim Merkezi Haline gelecek.

Vali Necmeddin Kılıç Başkanlığında daha önce düzenlenen Tıbbi Aromatik Bitki Bilgilendirme Toplantısının ardından Dodurga Kaymakam V. Tayfun Deli, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Cıplak,  Milli Emlak Müdürü Fatih Kansu Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, Orman İşletme Müdürü Erkan Yurt ve tıbbi aromatik bitkiler konusunda çalışan personellerin katılımı ile tıbbi aromatik bitki üretimi için start verilerek görev dağılımı gerçekleştirildi.

Toplantıda, ekim sezonu olması nedeni ile ekim dikim planlaması, bu kapsamda yapılacak çalışmalar planlanarak proje süreçleri belirlendi. İlimizin ekonomik kalkınmasında önemli bir yer tutacak hatta ülke ekonomisine ciddi bir gelir sağlayacak olan tıbbi aromatik bitki üretimi Çorum’dan yönlendirilerek atıl durumda bulunan tarım arazileri ekonomiye kazandırılacak. Bu alanda yapılacak çalışmalarla birlikte tarımsal sanayi tesislerinin kurulması ve geliştirilmesi, aynı zamanda atıl durumda bulunan hazine arazilerinin değerlendirilmesi ile tıbbi aromatik bitki üretiminde ciddi anlamda iş ve istihdam imkanı sağlanacak.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika