Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

SOKAKTA HER TÜRLÜ ETKİNLİK VALİLİK İZNİNE BAĞLANDI!

21 Nisan 2017
Ana Sayfa » Genel»SOKAKTA HER TÜRLÜ ETKİNLİK VALİLİK İZNİNE BAĞLANDI!
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çorum Valiliği, halkın yoğun olarak sokağa çıkmaları için paylaşımlarda bulunulduğu hakkında yoğun istihbarı bilgiler edinildiğini belirterek,  uyarıcı bir açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında, Çorum’da açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşleri, her türlü protesto eylemi, oturma eylemi, basın açıklaması, yürüyüş, stant kurma, imza kampanyası ve bildiri dağıtma gibi etkinliklerin valilik iznine bağlandığına dikkat çekildi.
Açıklamada, “İçişleri Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda 16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilen Halkoylaması sonucunu protesto etmek amacıyla, Sol ve marjinal gruplar ile terör örgütüne müzahir şahıslar tarafından sosyal medya üzerinden toplanma çağrıları yapıldığı, özellik tencere, tava düdük çalma vb. ses çıkarma eylemleri ile Halkoylaması sonuçlarının protesto edileceği, söz konusu eylemlerin bazı siyasi partilerce de desteklenerek 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününe kadar canlı tutulmaya çalışılabileceği, eylemlerin terör örgütlerince provoke edilerek ülke genelinde Gezi benzeri kitlesel eylemlere dönüştürülme gayreti içinde oldukları ve terör örgütlerinin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden eylemlerini çok farklı yol ve yöntemlere başvurarak sürdürdükleri Anayasa ve yasalarla güvence altına alınan Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri gibi temel hak ve hürriyetleri de istismar ettikleri değerlendirilmekte olup, halkın yoğun olarak sokağa çıkmaları için paylaşımlarda bulunulduğu hakkında yoğun istihbarı bilgiler edinilmiştir.
Bu bağlamda; ilimizde genel güvenliğinin sağlanması, asayişin ve kamu düzeninin korunması, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü ve başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun “Şiddet Hareketlerinde Alınacak Tedbirler” başlıklı 11. Maddesinin (m) fıkrası gereğince 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun 11/C maddesi gereğince Çorum İl Genelinde, Açık Yerlerde Yapılacak Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri, her türlü Protesto eylemi, Oturma eylemi, Basın Açıklaması, Yürüyüş, Stant Kurma, İmza Kampanyası ve Bildiri Dağıtma vb. etkinlikler 20.04.2017 tarihinden 20.05.2017 tarihine kadar Valilik iznine bağlanmıştır” ifadelerine yer verildi.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika