Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

ŞOFÖR VE NAKLİYECİLERİMİZİN BELGE SORUNU ÇÖZÜLMELİ

05 Nisan 2017
Ana Sayfa » Siyaset»ŞOFÖR VE NAKLİYECİLERİMİZİN BELGE SORUNU ÇÖZÜLMELİ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odasını ziyaret etmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkan ve Yöneticilerine başarılı çalışmalar diliyorum. Şoför ve Nakliyecilerimize de meslek hayatında başarılar ve bol kazançlar diliyoruz.

Şoförlerimizin ve Nakliyecilerimizin sorunlarını her şartta dile getirmek ve kamuoyuna taşımak konusunda da kendimizi sorumlu görüyoruz.

Şu dönemde bazı ana başlıklar halinde sorunlar şunlardır:

Şoförler ve Nakliyeciler Odasının üyelerinin 5 yılda bir vize yaptırdıkları K1 belgeleri rakamları yüksektir ve makul bir seviyeye çekilmesi şoförlerimiz açısından rahatlatıcı olacaktır.

Aynı şekilde K belgelerinin maliyeti de yüksektir ve K belgelerinin araç satımları ile birlikte devir edilmesi de uygun bir düzenleme olacaktır.

K1 Belgelerinin 21.450 tl olan rakam da çok yüksektir ve bir defaya mahsus makul seviyeye çekilmesi de uygun olacaktır.

L1 belgeleri olan firmaların araç kiralayıp çalıştırmak yerine belgeyi kiraya vermesi devleti zarara uğratmakta, kiralamanın kaldırılması gerekli görülmektedir.

C2 belgeleriyle yurt içi nakliye yapanlar haksız rekabet oluşturmaktadır. Bu belgeyle yurt içi nakliye yapılması engellenirse, rekabet hukuku zarar görmeyecektir.

Bahsedilen konularda düzenlemeler yapılırsa ve hukuki tedbirler alınırsa, Şoförlerimiz ve Nakliyecilerimiz de rahatlayacak, daha huzur ve güven içerisinde çalışmalarını yapacaklardır.

Bu vesileyle Milliyetçi Hareket Partisi olarak Şoförlerimizin ve Nakliyecilerimizin yanında olduğumuzu, bu sorunlarının çözülmesi ve hukuki düzenlemelerin yapılması konusunda gerekli gayreti göstereceğimizi ifade ediyorum.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika