Dolar : Alış : 3.5288 / Satış : 3.5352
Euro : Alış : 4.1352 / Satış : 4.1427
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ SAYESİNDE SU TASARRUFU

31 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Genel»OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ SAYESİNDE SU TASARRUFU
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çorum Belediyesi, park ve yeşil alanlarda otomatik sulama sistemi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

mansetotomatiksulama_1472621239Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir yaptığı açıklamada, park ve yeşil yapmak kadar bu tür yerlerin bakım, onarım ve sulamasının yapılmasının daha önemli olduğunu söyledi. Park ve yeşil alanlarda otomatik sulama sistemleri kurduklarını ve bu sayede su tasarrufuna gidildiğini söyleyen Alper Zahir, “Park, orta refüj ve yeni yaptığımız ağaçlık alanlarda otomatik sulama sistemi çalışmalarımızla su, ekipman ve personel yönünden tasarruf sağlıyoruz. Yılda 1 Milyon TL’lik tasarruf sağlamış oluyoruz. Belediye olarak başta su israfının önüne geçmek amacıyla 105 park, yeşil alan ve orta refüjlerimizde otomatik sulama sistemimizi kurduk.” dedi.

Yapılan tasarruflarla daha fazla ağaç dikilecek

KSS, Kültür Park ve çevre yolunda da otomatik sulamaya geçildiğini ifade eden Zahir, ” Park ve yeşil alanlarımızın hızla artması bakım ve sulama maliyetlerimizi artırmaktadır. 2016 yılında 162 dönüm alanda arazöz ile sulama yaparken 22.000 metre otomatik sulama sistemi yaparak hem personel tasarrufu hem de ekipman bakımından büyük tasarruf sağladık. Yapılan bu tasarruflarla daha fazla ağaç dikmeyi hedefliyoruz.”dedi.

Belediye’den kurak peyzaj çalışması

Çorum Belediyesi’nin başlatmış olduğu kurak peyzaj çalışması vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Çorum Belediyesi olarak orta refüjlerde ve kavşaklarda, daha az su kullanımı ve daha fazla görselliğe sahip kurak peyzaj çalışması yaptıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Görselliğin yanında bakım maliyetlerinin de düşük olmasından dolayı kurak peyzaj çalışması yapıyoruz. Çalışmalarımızda şehrimizi simgeleyen figürler yaparak da ilimizin tanıtımına katkı sağlıyoruz.”dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika