Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

OSMANCIK SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞACAK

06 Mayıs 2017
Ana Sayfa » İlçeler»OSMANCIK SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞACAK
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Osmancık içme suyu arıtma ve boru hattı projesinde sona yaklaşıldı.

Başbakanlık Başmüşaviri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Eski Müsteşarı hemşerimiz Prof. Dr. Lütfi Akca Osmancık’ın arıtılmış, sağlıklı ve içilebilir içme suyu sağlamak amacıyla başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Osmancık İçme Suyu İsale Hattı, Depolar ve Arıtma Tesisi Proje Yapımı işine ilişkin bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bilgilendirme toplantısı Başbakanlık Başmüşaviri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Eski Müsteşarı hemşerimiz Prof. Dr. Lütfi Akca’nın başkanlığında DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, İçme suyu Dairesi Başkanı Şadiye Yalçın, ilgili teknik personel ve yüklenici firma temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Osmancık’ın arıtılmış, sağlıklı ve içilebilir içmesuyu sağlamak amacıyla başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğinii belirten Akça “Çorum İli Osmancık İlçemizin uzun vadeli içme suyunu karşılamak amacıyla Dereboğazı Göleti’nden alınan ham suyu arıtacak olan 12.000 m3/ gün kapasiteli Konvansiyonel Tip İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Osmancık Halkına sağlıklı ve içilebilir içme suyu sağlanacaktır.

Bilgilendirme toplantısında ortaya konan veriler ve değerlendirmeler ışığında uygulama projesine son şekli verilmek üzere yüklenici firmaya ve ilgili personellere gerekli talimatlar verildi “dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika