Dolar : Alış : 3.4973 / Satış : 3.5036
Euro : Alış : 4.1170 / Satış : 4.1244
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

ORTAKÖYLÜLER DEMOKRASİ NÖBETİ İÇİN MEYDANA AKIN ETTİ

08 Ağustos 2016
Ana Sayfa » İlçeler»ORTAKÖYLÜLER DEMOKRASİ NÖBETİ İÇİN MEYDANA AKIN ETTİ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

FullSizeRenderDemokrasi nöbetinin son gecesinde halk meydanlara ilk günkü gibi akın etti. Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Milletvekili, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Garnizon Komutanı J. Albay Fatih Üstündağ Ortaköy ilçemizde Demokrasi Nöbetine katıldılar.

Ortaköylüler 7’den 77’ye Demokrasi nöbeti için meydana akın etti. Çorum Protokolü coşkuluğu kalabalığa hitap ederek, “destekleri ve demokrasiye sahip çıktıkları için Ortaköylülere teşekkür ettiler”

Ortaköyde, coşkulu kalabalığı bir araya getiren Belediye Başkanımız ve Kaymakamımıza teşekkür ediyorum diyen Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “Türkiye 15 Temmuz gecesi terör saldırısı ile karşı karşıya kaldı. O gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeydik. Geç saatlere kadar İçişleri Bakanımızla bir aradaydık ve ardından Mecliste olağanüstü toplandık ve tepemizde bombalar yaparken bizler elhamdülillah Meclisten ayrılmadık. Adalet Bakanımız Mecliste açıklama yaptı “Bizim cesedimizi çiğnerler ancak öyle Meclise girebilirler” dedi. Tepemizde bombalar patlarken sabahına kadar toz ve barut kokusu içerisinde Meclisimizi terk etmedik. Niçin terk etmedik; sizlerden bir emanet aldık o emaneti hepimiz canımızdan aziz bildik ve onu korumak için Meclisteydik. Emanetinize sonuna kadar sahip çıkmak zorundayız. Gözü yaşlı, eli tesbihli kardeşlerimizin duaları vardı. Dua çok önem önemlidir. O dualar sayesinde bugün ilk kez Dünyaya Demokrasi yazan cemile örneği bir görüntü verdik. Bu görüntümüz sayesinde bugün yine meydanlardayız. Demokrasi ve siyasi tarihinde 17 kez muhtıra ve darbe girişimi görmüş bir millet olarak artık yeter dedik. Artık Başbakanlarımızı vermeyeceğiz, seçtiğimiz insanları size beğendirmek zorunda değiliz ve insanların inançlarıyla kültürleriyle, farklılıklarıyla alay etmeniz ya da kullanmanız nedeniyle Bir olduk, İri olduk, Diri olduk dedik. Onun için meydanlardayız. 15 Temmuzun bize öğrettiği şey; seçtiklerimize ve demokrasiye, İstiklal ve istikbalimize sahip çıktık. Kardeş olmayı öğrendik. ‘Bir orman gibi kardeşcesine, bir ağaç gibi hür kardeş olmayı öğrendik’ Bizim için aslolan demokrasidir, milli iradedir, egemenliktir, bayraktır. Bizde bu yürekler oldukça, Ezan susmaz, Bayrak inmez” dedi.

[Not a valid template]

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika