Dolar : Alış : 3.5109 / Satış : 3.5172
Euro : Alış : 4.1242 / Satış : 4.1316
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLAĞAN KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

15 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Genel»ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLAĞAN KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

IMG_8169Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde Vali Necmeddin Kılıç başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ve kurulun diğer üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necmeddin Kılıç, Çorum’un yarınlara emin adımlarla yürüyecek önemli illerden biri olduğunu söyledi. Çorum’da yapılacak çalışmaları 3 ana başlık altında yoğunlaştırmayı düşündüklerini anlatan Vali Kılıç, Alacahöyük, Boğazkale gibi önemli değerlere sahip olan Çorum’un Ankara’ya yakınlığı da göz önünde bulundurulduğunda şu anda 50-60 bin civarında olan turist sayısını 500 bine çıkarabilecek “Turizm Mastır” planı çalışmasının yapıldığını dile getirdi.
Tarım ve hayvancılık noktasında da çok şanslı bir il olan Çorum’un Türkiye ortalamasının üstünde yağış aldığını vurgulayan Vali Kılıç, sulanabilir arazi sayısının artırılması, kırsalı daha yaşanabilir hale getirmeyi, köyden kente göçü durdurabilecek çalışmaları planladıklarını kaydetti.

Çorum’un asil süreklilik sektörünün sanayi olması gerektiğine işaret eden Vali Kılıç, Çorum’un Türkiye’de sanayide bir marka olduğunu, ürettiği bazı makinelerin Türkiye’de tek olduğunu söyledi. Sanayiyi ana lokomotif haline getirmek için Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılacak çalışmaların çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Kılıç, Organize Sanayi Bölgesi’nde boş arsa kalmadığını, talebi karşılamak için üretilen yeni parsellerle ilgili çalışmalar yapıldığını vurguladı.

Çorum’un daha iyiye götürülebilmesi için el birliği, gönül birliği ve güç birliği yaptıklarını kaydeden Vali Kılıç, Çorum ile ilgili gelişmeleri bundan böyle kamuoyu ile paylaşacaklarını dile getirdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika