Dolar : Alış : 3.5109 / Satış : 3.5172
Euro : Alış : 4.1242 / Satış : 4.1316
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

MÜFTÜLÜK VE TDV ÇORUM ŞUBESİ KURBAN STANDI AÇTI

31 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Genel»MÜFTÜLÜK VE TDV ÇORUM ŞUBESİ KURBAN STANDI AÇTI
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çorum İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Çorum Şubesi tarafından Çorum Saat Kulesi yanı Hürriyet Parkı’nda önünde, vekâletle kurban kesim standı açıldı.

a6d497af-d9ea-4c94-bce3-a4e1cabdae90_681x383Çorum Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından müştereken düzenlenen Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonuna yardımcı olmak amacıyla, yurt içinde ve yurt dışında açlık ve sefalet içerisinde olanlara ulaştırılmak üzere 2016 yılı için kurban standını açtı.

Stant açılışına Çorum İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın, Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu, İdari ve Mali İşler Şefi Erdal Bulut, Sayman Abdullah Sanar, Kurban Standı Din Görevlileri Bekir Sayın, Ahmet Emin Kaplan, Abdulsamet Eraslankılıç, Melikşah Şanlı ve vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın, kesilen kurban etlerinin yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, Kur’an kursu ve öğrenci yurtlarında barınan öğrencilere, yurtdışında ise öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika, Afganistan, Pakistan, Arakan başta olmak üzere Orta Asya, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri ve Kafkasya olmak üzere 128 Ülkede 250.000 kurban kesimi hedeflenerek vatandaşların adına ulaştırılacağını ifade etti.

Akın, Söz konusu Vekaletle Kurban Kesim Standının 12 Eylül 2016 tarihi akşamına kadar açık kalacağını belirtti.

KURBAN BEDELİ : YURTİÇİ 690 TL, YURTDIŞI 500 TL

Vatandaşların Vekaletle Kurban Kesim taleplerine, açılan stantlarda din görevlileri tarafından yardımcı olunacağını ifade eden İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın, Vekaletle Kurban Kesim ücretlerinin tüm masraflar dâhil yurt içinde 690 TL, yurt dışında 500 TL olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile kurbanlarını vekâlet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşların bilgilendirilmeleri ve onların ilgili banka şubelerine ücretlerini yatırmalarına yardımcı olmak amacıyla Çorum Saat Kulesi yanı Hürriyet Parkı’nda önünde açılan stantta her gün saat 08.00-18.00 arasında din görevlileri vatandaşları Vekaletle Kurban Kesimi ile ilgili bilgilendirip, taleplerini yerine getiriyor.

Vekalet Yoluyla Kurban kestirecek vatandaşların kurban bedellerini internet ortamında online olarak da http://kurban.diyanet.gov.tr/ adresinden de yapabilecekleri belirtildi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika