Dolar : Alış : 3.5288 / Satış : 3.5352
Euro : Alış : 4.1352 / Satış : 4.1427
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

MİMAR SİNAN- BUHARA HATTINDA REVİZYON

06 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Genel»MİMAR SİNAN- BUHARA HATTINDA REVİZYON
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

otoÇorum Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Mimar Sinan-Buhara otobüs hattında revizyon yaptı. Yapılan çalışma ile birlikte Saat Kulesi, İnönü caddesi ve Gazi Caddesinde trafiği rahatlatacak yeni bir düzenlemeye gidildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, araç ve yaya trafik yoğunluğundaki artış ile birlikte Gazi ve İnönü Caddelerinde Mimar Sinan – Buhara hattındaki otobüs seferlerinde de 10 dakikayı bulan gecikmeler yaşandığını, bu durumu ortadan kaldırmak için de 1A otobüsünün Gazi ve İnönü Caddelerine daha az gireceğini söyledi. Çalışma ile birlikte saatte 7, günde de yaklaşık 100 tane toplu taşıma aracının Gazi Caddesi istikametine daha az gireceğini kaydeden Candan, yapılan düzenlemeler ile toplu taşıma araç hatlarında yaşanan gecikmelerin de önüne geçileceğini vurguladı.

Candan, “Mimar Sinan’dan gelen hat Kubbeli Camii’ne kadar normal seyirde akacak olup, Kubbeli Camii’nden sonra Saat Kulesi merkez durağa girecek, buradan Devlet Hastanesi, Gazi Caddesi, Hamit Kaplan Caddesi (Stadyum önü), Fatih Caddesi istikametinde giderek 23 Nisan İlkokulu’nda eski hattına girecektir. Daha önce kullanılan Atatürk Lisesi, Valilik, Saat Kulesi, Osmancık Caddesi, Taşlar Durağı, Yazıçarşı, Adliye istikametinden bu araçlar geçmeyecektir. Bu da Osmancık Caddesi’ndeki trafiği rahatlatacaktır. Valilik ve Atatürk Anadolu Lisesi önünde bekleyen Buharaevler yolcuları da aynı araca bu durakların karşısında bulunan Sağlık Müdürlüğü ve Pir Baba Çamlığı duraklarından binebileceklerdir. Sefer saatlerinde ve sayılarında değişim olmayacaktır.” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika