Dolar : Alış : 3.5109 / Satış : 3.5172
Euro : Alış : 4.1242 / Satış : 4.1316
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

KIRKDİLİM’E ŞEFFAF TÜNEL

03 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Genel»KIRKDİLİM’E ŞEFFAF TÜNEL
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1Çorum’da Karayolları ağının yollardır gündeminden düşmeyen Kırkdilim için kalıcı çözüm bulundu. Arazi kafes telle kaplanacak, yolda ise aç-kapa sistemi tünel yapılacak.

Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal başkanlığında Genel Müdür Yardımcısı Uğur Kenan Adiloğlu, Yol Yapım Daire Başkanı Ali Rıza Kıran, Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, Ar-Ge Başkanı Birol Demir, Etüt Proje Daire Başkanı Mehmet Tutaş’tan oluşan bir heyet Çorum’a geldi.

Kırkdilim bölgesinde incelemelerde bulunan heyet daha sonra Vali Necmeddin Kılıç ile birlikte bir durum değerlendirmesi yaptı. Ardından da Vali Kılıç ve Genel Müdür İsmail Kartal bir basın toplantısı düzenledi. Kısa bir açış konuşması yapan Vali Kılıç, Kırkdilim‘de kalıcı çözümün nasıl olacağı konusunda çalışma yapıldığını anlattı.

Ardından da söz alan Genel Müdür Kartal, Kırkdilim ile ilgili incelemede kalıcı çözüm konusunda değerlendirmeler yaptıklarını dile getirdi. Kırkdilim’de nihai kararı verdiklerini ve önümüzdeki günlerde de uygulamaya geçeceklerini anlatan Kartal, Ağustos sonuna kadar temizleme çalışmalarını bitirerek yolun trafiğe açılacağını kaydetti.

Kalıcı çözüme yönelik çalışmada da 4 kategori üzerinde duracaklarını söyleyen Kartal, stabil olan yerlerde betonlamalı kafes tel sistemi olduğunu, ağırlıklı olarak bu sistemde aç-kapa tünel sisteminin olacağını dile getirdi.

9 kilometreye yakın bir tünel ile Kıkdilim’deki sorunun çözümü için kararı verdiklerini ve bu doğrultuda çalıştıklarını açıklayan Genel Müdür İsmail Kartal, bu çalışmanın projelendirme ve yapım süresiyle birlikte bir yıl süreceğini bildirdi. Kartal, yapılacak olan kafes telleme ve tünel sisteminin bitimiyle birilkte Kırkdilim’i Karayolları gündeminden çıkarmayı planladıklarını vurguladı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika