Dolar : Alış : 3.4973 / Satış : 3.5036
Euro : Alış : 4.1170 / Satış : 4.1244
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

KAMPÜS İÇİNE 4 BİN KİŞİLİK YURT

26 Nisan 2017
Ana Sayfa » Genel»KAMPÜS İÇİNE 4 BİN KİŞİLİK YURT
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vali Necmettin Kılıç, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ile birlikte Kuzey Kampüsü inşaatında incelemelerde bulundu.

Teknik incelemede, Genel Sekreter Erdal Kanık, Üniversitemiz öğretim elemanları ile Yapı İşleri Daire Başkanı Hasan Baylavlı ve teknik ekibi de yer aldı.

Vali Necmettin Kılıç, Kuzey Kampüsü inşaat çalışmaları sonucunda bir değerlendirmede bulundu.

Kılıç, üniversite-kamu ve üniversite-sanayi iş birliklerinin önemine değinerek, “Üniversitemiz ilimizin beynidir. İlleri bir vücut olarak düşünürsek, her vücuttaki organın fonksiyonuna benzer fonksiyonları icra eden kurumlar vardır. İşte bizim Çorum olarak şansımız, Üniversitemizdir. Yaklaşık 20 yıllık geçmişi olan bir üniversiteye sahibiz. Bunun sonucunda da elimizde 20 yıllık bir bilgi birikimi ve değerli akademisyenlerimiz var. Bu bilgi birikimini Çorum ilinin iyiliğine, geleceğine, hayrına kullanmak gerekiyor. Bu hazineyi demokrasiyle, sanayiyle ve Çorum insanıyla buluşturmak bizlere düşüyor” diye konuştu. 

Çorum Valiliği olarak üniversitenin yapmış olduğu çalışma ve projeleri çok önemsediklerini belirten Kılıç, “Her İle Bir Üniversite” anlayışından hareketle, üniversitenin bulunduğu ile ve bölgeye katkı sağlamasını amaç edindiklerinin altını çizerek bu çalışmalardan birinin de Kuzey Kampüsünde 4 bin kişi kapasiteli bir öğrenci yurdu projesi olduğunu açıkladı.

Vali Kılıç, başta Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan olmak üzere bu başarılı çalışmalarda emeği geçen öğretim elemanlarımıza teşekkürlerini iletti.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan ise yeni kurulan üniversitelerin çalışmalarının daha başarılı gelişmelere imza atması ve olumlu çıktıları elde edebilmesi için ortak iş birliklerine, çalışma ve projelere önem vermeleri gerekliliğine değindi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika