Dolar : Alış : 3.4973 / Satış : 3.5036
Euro : Alış : 4.1170 / Satış : 4.1244
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜNE HİZMET BİNASI

16 Ağustos 2016
Ana Sayfa » İş Hayatı»İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜNE HİZMET BİNASI
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Türkiye İş Kurumu Çorum İl Müdürlüğü Hizmet Binasının 2017 yılı Bütçe Programına alındığını söyledi.

Onbin Kişiye İstihdam, 90 Milyon TL Kaynak

569910aac03c0e581477c86bAk Parti döneminde İŞKUR’un etkinliğinin arttığını ve gerçek anlamda iş gücü ve sosyal alanda kendini geliştirdiğini vurgulayan Uslu, “İŞKUR sadece işsizleri kayıt altına alan bir kurum olmaktan çıkarak işgücü planlaması, özel sektörün ihtiyaçlarının karşılanması, mesleki eğitim çalışmaları, toplum yararına çalışma programları gibi birçok alanda kendini geliştirmiştir. Bu sayede istihdamın yanında ekonomik ve sosyal olarak da şehrimize katkılar sağlamış olduk. Toplum Yararına Program kapsamında sadece Çorum’da 2010 yılından bugüne kadar 10 Bin kişiye yakın hemşehrimize istihdam 90 Milyon TL’ye kaynak aktarımı sağlandı. Bu sayede hem istihdam hem kamu hizmeti yapılması hem de aktarılan bütçenin Çorum’da kullanılması ekonomimize büyük katkılar sağlamıştır.

Hizmet Binası 2017 Yılı Bütçe Programında

Günün koşullarına göre yapılmış mevcut hizmet binamız; artan personel sayısı, iş hacmindeki artış, günümüz koşullarında yeterli olmaması nedeniyle İl Müdürlüğümüzün Nisan ayında yapmış olduğu talep doğrultusunda Genel Müdürümüzle görüşerek yeni bir Hizmet Binası talebinde bulunmuş hemen akabinde de mevcut hizmet binasının ve fiziki ortamın yerinde incelenmesi için bir heyetin Çorum’a gitmesini sağlamıştık. Yapılan çalışmalar sonucunda Yeni Hizmet Binası 2017 Bütçe Programına alınarak yer tespiti de yapılmıştır. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde İŞKUR Genel Müdürlüğümüzden gelen heyet Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızla görüşerek Defterdarlık Kampüsü yanında yer alan yaklaşık 5 Dönümlük araziye yeni Hizmet Binası yapımına karar vermişlerdir. Hayırlı olsun” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika