Dolar : Alış : 3.5444 / Satış : 3.5508
Euro : Alış : 4.1286 / Satış : 4.1360
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

II.ULUSLARARASI ANADOLU UYGARLIKLARI SEMPOZYUMU

25 Nisan 2017
Ana Sayfa » Fuar ve Etkinlikler»II.ULUSLARARASI ANADOLU UYGARLIKLARI SEMPOZYUMU
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türk Tarih Kurumu ile Hitit Üniversitesi’nin işbirliğinde düzenlenecek olan “II. Uluslararası Anadolu Uygarlıkları sempozyumu” 27-28 Nisan tarihlerinde Çorum’da yapılacak.

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ile Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof.Dr. Refik Turan’ı Perşembe günü yapılacak sempozyuma davet ettiler.

Çorum Hitit Üniversitesinin ev sahipliğinde Meslek Yüksek Okulu Kampüsü’nde yapılacak olan sempozyumun Onur Kurulu Türk Tarih Kurumu Başkanı prof. Dr. Refik Turan, Hitit Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan ve AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’an oluşmaktadır.

İlki 22-23 Ekim 2015 tarihinde Muğla’da düzenlenen “I. Uluslararası Anadolu Uygarlıkları Sempozyumu”nun temasını Kentleşme ve Kurumsallaşma: Değişim ve Dönüşüm oluşturmuştu.

Hitit Üniversitesinde düzenlenecek olan “II. Anadolu Uygarlıkları Sempozyumu”nun temasını ise Yollar ve Köprüler olacaktır.

Anadolu Uygarlıkları sempozyum serileriyle, yeni araştırmalar ışığında farklı temalarla Anadolu Medeniyetlerinin yapı taşlarının külliyatının (corpusunun) oluşturulması amaçlanmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika