Dolar : Alış : 3.5304 / Satış : 3.5368
Euro : Alış : 4.0612 / Satış : 4.0685
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

HIZLI TREN PROJESİ GELECEK YIL BİTİYOR

10 Nisan 2017
Ana Sayfa » Genel»HIZLI TREN PROJESİ GELECEK YIL BİTİYOR
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 ilçeye doğalgaz ve Hızlı Tren müjdesi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’u kapsayan Ankara-Samsun Hızlı Tren Hattı projesinin gelecek yılın sonuna kadar tamamlanacağını açıkladı.

Abide Meydanı’ndaki mitingde Çorumlulara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “10 Ağustos’ta da her seçimde olduğu gibi Çorum, Türkiye ortalamasının üstünde bir oyla yüzde 64 ile bu kardeşinize sahip çıktınız. Ne kadar teşekkür etsem azdır. 16 Nisan’da da bu manzara Çorum’un kararının net, oyunun evet olduğunu gösteriyor. Sizden bu pazarda da rekor bir oy bekliyorum. Çorum’un dosta güven, düşmana korku salacağına inanıyorum” dedi.

Erdoğan, ayrıca Çorum’u da kapsayan Orta Anadolu Projesi ile 13 katrilyon 230 trilyonluk yatırım yapılacağını kaydetti.

Çorumlularla müjdeleri paylaşan ve İskilip, Alaca, Osmancık ilçelerine bu yıl, Dodurga, Mecitözü ve Oğuzlar İlçelerine ise 2019 yılında doğalgaz verileceğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çorum’un ilçelerini de doğalgazın rahatlığı ve temizliğiyle tanıştırıyoruz. Öncelikle hanım kardeşlerim bu işin huzurunu, mutluluğunu yaşayacaklar. Ah, ah rahmetli anam o kömürün çilesini çok çekmişti. Apartmanın 5 kat altından bizler zaman zaman kömür çıkarsak bile çoğu zaman çileyi onlar çekerlerdi. Sadece kömürü getirmekle kalmaz bir de onun pisliği ile uğraşırlardı” diye konuştu.

14 yılda Çorum çiftçisine 1 katrilyon destek sağlandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emek olmadan zahmet olmadan nimet olmaz milletin gönlüne girmeden ona hizmet etmeden iktidarda kalınamaz” dedi.
Çorum’un sıkıntılarını, beklentilerini, taleplerini çok iyi bildiklerini söyleyen Erdoğan,

“Hiçbir ilimize üvey evlat muamelesi yapmadık, yapmıyoruz. Bizim gözümüzde 81 vilayetimiz eşittir. 81 ilin tamamına aynı bakıyoruz. Çorum’a 14 yılda 11 katrilyon liralık yatırım yaptık. Eğitimde 1280 adet yeni derslik yaptık. 800 yataklı Hitit Üniversitesi Eğer Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’yle birlikte 4 adet sağlık yatırımımız devam ediyor. Bu hastaneyi çok yakında tamamlıyoruz. TOKİ kanalıyla Çorum’da 4 bin 687 konut uygulaması başlattık” ifadelerini dile getirdi.

Çorum’da 425 trilyon yol yatırımı yaptıklarını söyleyen Erdoğan, hızlı tren konusunda da müjde verdi. Ulaştırma alanında 6 projenin yapımının devam ettiğini, bunlardan Çorum-Laçin-Osmancık devlet yolunun 2020’de, İskilip-Çankırı yolunun gelecek yıl biteceğini ifade eden Erdoğan, Samsun- Amasya- Çorum- Kırıkkale hızlı tren projesinin çalışmalarının üç kesim halinde sürdüğünü, hattın proje çalışmalarının gelecek yılın sonunda tamamlanacağını bildirdi.

Çorum’un 5 bin yıllık tarihiyle Hitit, Selçuklu ve Osmanlı Medeniyetinin gözbebeği olduğunu kaydeden Erdoğan, Çorum’un şehit ve gaziler diyarı olduğunu, Çorum’un vatan uğruna körpe fidanlarını feda ettiğini hatırlatarak, “Dün olduğu gibi bugün de Çorumlu yiğitler vatan savunması için ‘kim var?’ denildiğinde sağına soluna bakmadan ‘ben varım’ diyerek öne atılmıştır. 15 Temmuz’da FETÖ’cü hainlere sokakları, meydanları, kuşakları dar edenler yine bu toprakların çocuklarıydı. 13 kardeşimiz kalleşçe katledildi. Onlardan biri de Erol Olçok kardeşim, daha 15 yaşındaki Abdullah Tayyip evladımızdı” ifadelerini kullandı.

Haber : Ahmet TEMELCİ

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika