Dolar : Alış : 3.5444 / Satış : 3.5508
Euro : Alış : 4.1286 / Satış : 4.1360
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

HATTUŞA’DA MEHTERAN RÜZGARI

21 Nisan 2017
Ana Sayfa » İlçeler»HATTUŞA’DA MEHTERAN RÜZGARI
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla Kaymakamlık tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Çorum Belediyesi’ne ait Mehteran Ekibi tarihi Hattuşa Surları önünde gösteri yaptı.

Cuma namazından önce Boğazköy Müzesi bahçesinde Boğazkale’de öğrenim gören öğrenciler orijinal şekilde Kil Tabletler üzerine çivi yazısıyla hititce yazılar yazdılar. En güzel yazılan tabletler hitit mühürleri ile mühürlenerek öğrencilerimiz ödüllendirildi. Daha sonra Hattuşa tarihi ile alakalı bilgi yarışması düzenlendi.

Cuma namazından sonra ise Çorum Belediyesi’ne ait Mehteran Ekibi coşkulu eserleri ile görsel ve kültürel bir etkinliğe imza attı. Etkinliğe Kaymakam Turan SOĞUKOLUK, Belediye Başkanı Osman TANGAZOĞLU, yanı sıra daire amirleri, öğrenciler ve halkımızın katıldığı doğa yürüyüşü Boğazkale Kaymakamlığı önünde başladı.    

Kaymakam Turan SOĞUKOLUK yaptığı açıklamada; ‘‘41. Turizm Haftası kutlamaları nedeniyle Boğazkale Kaymakamlığınca hazırlanan Turizm Etkinliklerine Çorum Belediyesi Mehteran Takımı Hattuşa’da görsel şölen hazırladı. Çorumun en tarihi ve turistik merkezlerinden biri olan antik kentimizin her geçen gün yatırımlar ve tanıtımlarla birlikte kalitesi de artırılmaktadır. 41. Turizm Haftasını başta turizm sektörü olmak üzere tüm paydaş kurumlarla büyük bir heyecanla başlatırken 2017 yılının bereketli geçmesini, beklentilerimizi karşılamasını diliyoruz. Çorumun en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Boğazkale ile Hitit medeniyetin başkentliğini paylaşan ilçemize gelecek yerli-yabancı ziyaretçilere 
Turizm Haftamızı, “BU SEFER HATTUŞA” sloganıyla açtık! Etkinliklerimize katkı sağlayan Çorum Belediyemize teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasına son verdi.

 
 
 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika