Dolar : Alış : 3.5304 / Satış : 3.5368
Euro : Alış : 4.0612 / Satış : 4.0685
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

GENÇLİK MERKEZLERİNDE YENİ BİR NEFES

13 Nisan 2017
Ana Sayfa » Eğitim»GENÇLİK MERKEZLERİNDE YENİ BİR NEFES
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gençlik Merkezi Müdürü Tığlı: Gençlere rehberlik ve danışmanlık yapıyoruz

Gençlik  ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezlerinde yeniden yapılanmaya gitti.

81 ilde  1 milyon 300 binden fazla üyesi olan gençlik merkezlerinde  sosyal, kültürel eğitsel faaliyetlerin yanı sıra  “Gençlik Merkezleri Akademisi ” başlığı altında akademik çalışmalar da yapılmaya başlandı.

Atölye çalışmalarının yerelde Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi tarafından yürütüldüğünü belirten Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tığlı;  akademik çalışmaların  müfredat  kapsamında yapıldığını belirterek, ” Gençlerin daha aktif olduğu üniversite kulüpleri mantığıyla hareket ediyoruz.Gelecek nesilleri bugünden eğitmeyi ve topluma faydalı nesiller olarak  yetiştirmeyi hedefliyoruz”dedi.
Tığlı, “Gençlerin buluşma noktası haline gelen gençlik merkezlerinde, gençlik merkezleri akademisi başlığı altında başlatılan çalışmalarla  yeni bir dönem başlıyor.

Gençlerin odak noktada olduğu faaliyetler için 6 farklı tema  belirlendi. Bu temalar; Değerler Eğitimi, Dil Eğitimleri, Dini İlimler, İnovasyon, Sosyal Bilimler ve Kişisel Gelişim Atölyelerinden oluşuyor. Atölyelerde faaliyetler  belli bir müfredat programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor” açıklamasında bulundu.

Gençlik merkezlerindeki yeni yapılanmayı anlatan GençlikMerkezi Müdürü Mehmet Tığlı, “Gençlik merkezlerinde yeni döneme,ilişkin değerlendirme yaparken ‘’Gençlik merkezleri aracılığıyla gelecek nesilleri bugünden eğitmeyi, topluma faydalı nesilleri yetiştirmeyi hedefledik.’Gençlik merkezlerinde gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı oluyoruz. Gençleri zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirmek amacıyla sanatsal, sosyal, kültürel ve eğitsel faaliyetler ile tarihi ve kültürel geziler, kamplar ve spor faaliyetleri düzenliyoruz. Aynı zamanda gençlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla gençlere rehberlik ve danışmanlık yapıyoruz” diye konuştu.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika