Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR

01 Nisan 2017
Ana Sayfa » Genel»GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milletvekili Ceylan, proje kapsamında 211 projenin desteklendiğini açıkladı

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Genç Çiftçi Projesi kapsamında 2016 yılında ilimiz genelinde toplamda 211 projenin desteklendiğini bildirdi.

Milletvekili Ceylan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğin 31 Mart 2017 tarihinde yayınlandığını açıkladı.

Ceylan, bu tebliğin amacının tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemek olduğunu söyledi.

Projelerle ilgili başvuruların 7 Nisan Cuma günü başlayıp, 5 Mayıs Cuma günü sona ereceğini bildiren Milletvekili Ceylan, ön başvuruların ücretsiz olarak ‘https://gencciftci.tarim.gov.tr’ adresinden, kesin başvuruların ise yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine şahsen yapılacağını kaydetti.

Hibe desteğinden faydalanacak çiftçilerde, tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 41 yaşından gün almamış olmak, ücretli çalışan, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi ve daha önceden Tarım Bakanlığının diğer hibe programından faydalanmış olmamak gibi şartların aranacağının altını çizen Ceylan, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesis yapımı ve hayvan alımı, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesis yapımı ve hayvan alımı, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, kanatlı yetiştiriciliği ve tesis yapımı, ipekböceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı ile  bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması, paketlenmesine yönelik projeleri kapsadığını ifade etti.

Milletvekili Ceylan ayrıca; bu proje kapsamında 2016 yılında ilimiz genelinde toplamda 211 projenin desteklendiğinin altını çizdi.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika