Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

FRENİ PATLAMIŞ KAMYON GİBİ!

10 Nisan 2017
Ana Sayfa » Genel»FRENİ PATLAMIŞ KAMYON GİBİ!
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum’dan Kılıçdaroğlu ve CHP Milletvekillerine yüklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Evet Platformu” tarafından Abide Meydanı’nda düzenlenen “Çorum Buluşması”nda vatandaşlara hitap etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerde de bulunan Erdoğan, “Kılıçdaroğlu darbe olursa ilk ben tankın üzerine çıkarım diyordu. Ey Kılıçdaroğlu ben tüm milletime çağırımı yaptım. Meydanlara davet ettim sen neredeydin. Bu iş yürek ister, yürek. Bu iş kürekle olmaz, yürekle olur. Sen vatandaşınla birlikte olacaktır. Kaçıp gitmeyecektin. Biz burada şu anda Çorum, Alevi’siyle, Sünni’siyle, Kürdiyle, Laz’ıyla, Türk’üyle buradayız. Darbeciler, hainler sadece kahraman evlatlarının kanına girmediler. Benim de yüreğinden bir parça kopardılar” ifadelerini dile getirdi.

Vatandaşlardan gelen “İdam isteriz” sloganları üzerine idam konusuna da değinen Erdoğan, “Kılıçdaroğlu buna varım diyor. Bahçeli’nin kararı kesin, Yıldırım da tamam diyor. Parlamentodan bu karar geldiği anda ben onaylarım. Çünkü bu şehitlerimizin katillerini bizim affetme yetkimiz yok” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili “Kontrollü darbe” dediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Özür dilemek yerine suç bastırmaya çalışıyor. Yeni yalanların peşine takılıyor. İnsanda biraz yüz olur.

Utanmadan, sakınmadan Cumhurbaşkanı, Başbakan darbe operasyonunu örtmeye çalışıyor’ diyor. CHP’nin misyonu katilleri aklamak mıdır? Biz yürütme olarak görevimizi yaptık, bundan sonrası yargının görevidir. Biz karakterli insanlarız. Biz milletin faydası neyi gerekiyorsa 15 yıldır bunu yaptık. Bunlar freni patlamış kamyon gibiler. Milletten utanmıyor, çekinmiyorlar. Bunların içinde millete düşmanlık var. Çıkmış biri utanmadan evet çıkarsa İzmir’de denize dökmekten bahsediyor. Dün İzmir’deydik yüzbinler meydandaydı bekledik denize dökerler dile ama gelen giden olmadı.

Hollandalı atını-itini Trabzonlu Hüseyin Kurt evladımızın üzerine salıyor, yaralıyor ama sen evet diyenlere nasıl yunan gözüyle bakıyorsun? Bunlar edep tarlasına hiç uğramamışlar” diye konuştu.

Kim bu hayır diyenler diye soran Erdoğan, “Kim bu hayır diyenler benim bacılarımı üniversitelere başörtülü diye almayanlar. Devlet dairelerinde başörtülü bacılarımızı çalıştırmayanlardır. İmam Hatip Okullarını kapatanlardır. Bunlar İmam Hatip Okulları ile diğerlerini ayırdılar, biz ise hepsine sahip çıktık. Kandil Hayır diyor, İmralı Hayır diyor, Pensilvanya’daki FETÖ hayır diyor. Bunlar hayır diyorken, söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Onlarla birlikte aynı sözü paylaşanlar, onlardan farklı değildir. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yapılırken bunlar ona da hayır dedi. İkinci Köprüye de hayır dediler. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptık ona da hayır dediler” ifadelerini dile getirdi.

Siyasi rekabetin her zaman olması gerektiğini, ancak milli meselelerde rekabet, kavga ve itişme ve çekişmenin olamayacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan’daki referandumun asla bir şahsın ve partinin geleceği değil, ülkenin geleceğiyle ilgili olduğunu anlattı.

Tek adamlık eleştirilerine de cevap veren Erdoğan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ve İnönü Cumhurbaşkanı iken aynı zamanda CHP’nin genel başkanıydı. Bunlar, partilerinin geçmişini bilmiyor. Bunların dünyada ne oluyor, ne bitiyor haberleri yok. Örneğin Amerika’da Trump partisinin doğal lideridir, dünyanın her tarafında bir çok örneği vardır. Bunların derdi başka. Bundan sonra bu ülkeyi bölemeyeceklerinden rahatsız oluyorlar” diye konuştu.

Anayasa değişikliği paketinin hazırlanmasında emeği geçen AK Parti, MHP Milletvekillerine teşekkür eden Erdoğan, millete seslenerek, “şimdi sıra sizde. Gelin elele verelim beraber olalım, bu reformu sandıkları patlatarak çıkaralım, var mısınız?” şeklinde konuştu.

Her 10 yılda bir darbe olan bir Türkiye’yi rafa kaldıracaklarını, çift başlılığı ortadan kaldıracaklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençliğe parlamento kapısının açılacağını dünyanın 59 ülkesinde 18-25 yaş gruplarının parlamentoya girdiğini, hatta bakan olduklarını belirterek, “Benim gençliğimin onlardan ne eksiği var?” dedi.

Gençlerin milletvekili seçilmesi halinde askerlikten muaf olmasına karşı çıkıldığını söyleyen Erdoğan, gençlere seslenerek, hafta sonuna kadar kapı kapı dolaşmalarını isteyerek, “Artık millete rağmen hiç kimse iktidara gelemeyecek. Terör örgütlerine sırtını dayayarak iktidar hayali kuramayacak. İktidar olmak isteyen herkes icazeti sadece halktan alacak” diye konuştu.

Cumhurbaşkanının kanun çıkarma yetkisinin olmayacağını, sadece kararname çıkarabileceğini dile getiren Erdoğan, “Cumhurbaşkanı şu anda sadece vatana ihanetten Yüce Divan’a gidiyor. Ama yeni dönemde kişisel suçlardan dolayı da yargılanabilecek. 16 Nisan’dan itibaren artık 15-20 günlük hükümetler dönemi bitiyor” ifadelerini kullandı.

Ülkeyi bölmek isteyenlere rekor bir düzeyde evet oyuyla haykıracaklarını vurgulayan Erdoğan, Çorum’dan da sandıkların patlatılarak evet diyeceğine inandığını dile getirdi.

Yola çıkarken Türkiye’yi sağlık, emniyet, adalet ve eğitim olmak üzere dört direk üzerinde yükselteceklerini söylediklerini hatırlatan Erdoğan, yine Kılıçdaroğlu’na yüklenerek, “Kasetle geldin bu göreve, kasetle gideceksin” dedi.

Haber : Ahmet TEMELCİ

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika