Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

‘FETÖ’CÜLERE MERHAMET, İNSANLIĞA ZULÜMDÜR’

14 Nisan 2017
Ana Sayfa » Siyaset»‘FETÖ’CÜLERE MERHAMET, İNSANLIĞA ZULÜMDÜR’
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, FETÖ soruştumaları kapsamında yapılan tahliyeler konusunda yazılı basın açıklaması yaparak, “Fettullahçılara merhamet, insanlığa zulümdür.” dedi.

“Anayasa Değişikliği ve Referandum sürecinin sonuna yaklaştığımız şu günlerde FETÖ soruşturmaları kapsamında yapılan bazı uygulamalar ve tahliyeler vatandaşlarımızı şaşırtmış, bir o kadar da hayal kırıklığına düşürmüştür.” diyen Onan, FETÖ kalkışmasının ardından yapılan idari ve adli soruşturmalar ve incelemelerin büyük önem arz ettiğini, bu konuda yapılan uygulamaların halk tarafından yakından takip edilip, hassas sürecin kamu vicdanınca da gözlendiğini söyledi.

Çorum’da son günlerde yaşanan tahliyeler ve serbest bırakmaların vatandaşları şaşırttığını, kamu vicdanını yaraladığını ifade eden MHP Merkez İlçe Başkanı Onan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“FETÖ’nün sembol isimlerinin birer birer koyuverilmesi, elini kolunu sallayarak tahliye olması vatandaşlarımızı şaşırtmış, adalete olan güvenini sarsmıştır. Mağdur olduğunu ifade eden kitleler bir yanda dururken, FETÖ’nün tepe kadroların salıverilmesi soruşturmaların selameti açısından hiç de iyi olmamış, vatandaşlar arasında huzursuzluğa, söylentilere ve adalete güvensizliğe sebep olmuştur.

Milletimiz 15 Temmuz’u bir yandan milli bir silkinme, milli bir uyanış, ihanete karşı duruş olarak nitelerken, FETÖ ile mücadelede böyle durumların yaşanması şok etkisi yaratmıştır. Vatandaşlarımız, madem FETÖ elebaşları elini kolunu sallayarak aramızda dolaşacaktı, o zaman neden tankların önüne durduk demektedir. Madem FETÖ elebaşları serbest kalacaktı, o zaman neden mermilerin önüne göğsümüzü gerdik demektedir. Vatandaşlarımız, madem FETÖ elebaşları güle oynaya tahliye olacaktı, o zaman neden Cumhurbaşkanımızın mitinginde ‘idam isteriz’ diye hep bir ağızdan bağırıyorduk demektedir. Madem FETÖ elebaşları hukuku çiğneyerek dışarı çıkacaktı, neden onlara biz aylardır ‘hain’ damgası vurduk demektedir. Çocuklarımız öğrensin diye okulların girişine neden ‘15 Temmuz’ panoları yaptık demektedir. Ve neden FETÖ soruşturmaları konusunda ‘Korkma’ diye başlayan İstiklal Marşımızdaki gür sesli ifadenin sergilenmediğini şaşkınlıkla izlediklerini söylemektedirler. Vatandaşlarımız günler boyu selalar eşliğinde vatan nöbeti tuttuk, ‘hayrola ne oluyor’ demektedir. Referandum öncesi ‘sular mı bulandırılmaktadır’ diye düşünmektedir.

İlimizde FETÖ elebaşlarının tahliyeleri vatandaşlarımızı rencide etmiş, moralini bozmuş ve adalete olan güvenini sarsmıştır. Bu tür yanlışlardan çabucak dönülmeli, adalete olan güven duygusu onarılmalıdır. Oyun oynamıyoruz, çok çetin günlerden geçiyoruz. Yarın çok geç olabilir. İhanetle sadakat arasındaki çizgiyi Türk milleti net şekilde görmekte, adalet duygusunun tesisini arzu etmektedir.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika