Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

EL HİJYENİNE DİKKAT ÇEKTİLER

05 Mayıs 2017
Ana Sayfa » Genel»EL HİJYENİNE DİKKAT ÇEKTİLER
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü, 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

El hijyeninin halk sağlığındaki yeri ve önemi, vatandaşların el hijyenine karşı bilinçlendirilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü münasebetiyle çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

İlk olarak Yunus Emre Parkı’nda bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Broşür dağıtımına, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Sevil Dirlik Zaman,  İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Funda Karan, İl Sağlık Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürü Dt. Emine Paydar ile sağlık personeli katıldı.

Broşür dağıtımının ardından Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda “El Hijyeni’nin Önemi” konulu konferans düzenlendi. Konferansta Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam’ın yanı sıra, Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Sevil Dirlik Zaman,  İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Funda Karan, İl Sağlık Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürü Dt. Emine Paydar ile sağlık personeli de yer aldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konferansın açılış konuşmasını Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir yaptı. El hijyeninin hastanelerdeki önemine değinen Zehir, konferansa katılan herkese teşekkrü etti.

Zehir’in konuşmasının ardından kürsüye Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam çıktı. Baykam, “Hastanelerin El Hijyeni ile Uyumu” konulu sunumuyla katılımcıları bilgilendirdi. Konferans, 5 Mayıs Dünya El Hijyeni kapsamında hastane personeli tarafından hazırlanan sine-vizyon gösterimi ile sona erdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika