Dolar : Alış : 3.5444 / Satış : 3.5508
Euro : Alış : 4.1286 / Satış : 4.1360
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

DEMOKRASİ HAZIMSIZLARINA DERSİ VERİLMİŞTİR

17 Nisan 2017
Ana Sayfa » Genel»DEMOKRASİ HAZIMSIZLARINA DERSİ VERİLMİŞTİR
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

MHP İl Başkanı Aras, referandum sonuçlarını basın toplantısı ile değerlendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras, dün gerçekleştirilen Anayasa Değişikliği Referandumunun sonuçlanmasının ardından basın toplantısı düzenledi.

15 Temmuz’dan sonra ertelenemez boyut kazanan sistem tartışmalarını bitirmek için Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı ve Lideri Devlet Bahçeli’nin öncülüğüyle başlayan Anayasa Değişikliği ve Referandum sürecinin, sonlandığını ve milletin iradesiyle taçlandığını belirten Aras, “Devletimizi güçlendirmek ve anayasal eksene çekmek, muhtemel kriz ve kaoslara engel olmak mecburiyeti doğduğunda Liderimiz ‘önce ülkem ve milletim’ diyerek Anayasa Değişikliğini önermiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini üzerinde varılan uzlaşma sonucunda da sistem meclisten geçmiş, milletimizin önüne gelmiştir. Kesin olmamakla birlikte açıklanan ilk sonuçlara göre yapılan sistem değişikliği kabul edilmiştir. Türk Milleti demokratik tercihiyle milli güvenliğimize omuz vermiştir. Mukaddesatımıza evet demiştir. Mukadderatımıza sahip çıkmıştır. Dağılan umutları toplamak için evet demiştir. Milletimiz 15 Temmuz’da piyonlarını kaybeden Haçlı kafilesini 16 Nisan’da mat etmiştir. 15 Temmuz’un bir daha yaşanması için pusuda bekleyen, fırsat kollayan, planlar yapan mihrakları tarihin çöplüğüne süpürmüştür. Devletini güçlendirmiştir. Anayasayı hakim kılmıştır” dedi.

Türk Milletinin 15 Temmuz’da devletin, milletin, Cumhuriyetin, Türklüğün ve Türkiye’nin bekasını hedef alanlara 16 Nisan’da ‘evet’ diye cevap vererek tarihi sorumluluğunu yerine getirdiğini kaydeden Aras, “Çift başlı kartalın pençeleri her daim, zilleti Türk milletine reva görenleri parçalamış, alt üst edecek kudreti ortaya koymuştur.  Yurdun dört bir yanından dalga dalga yükselen ‘evet’ oyları Avrupa’ya kapak, haçlıya tokat olmuştur. ‘Evet’ milli ve manevi değerlerimizin ortak paydasında buluşmuştur” diye konuştu.

Aras “Onurunu, omurgalı duruşunu, milli seslenişini bir kez daha duyurmuştur. Milliyetçi-Ülkücü Hareket Türk Milleti için vardır, bu milletin ve bu ülkenin teminatı olmaya da devam edecektir. Türk devlet geleneği neyi buyuruyor, neyi işaret ediyorsa biz oradayız, onu yapıyoruz, orada olacağız. Milliyetçi Hareket Partisi varken, Türk Milliyetçileri şuurlu ve uyanıkken, Türkiye’yi rayından çıkarmaya hiçbir işbirlikçi, casus, melun ve yabancı ajanın gücü yetmeyecektir. Cumhuriyetimiz ve ilk dört madde güvencededir. Teminat Milliyetçi Hareket Partisi’dir. 16 Nisan’da Türkiye’de önemli bir adım atılmış, yeni bir dönemin de kapısı aralanmıştır. Milli hesap görülmüş, demokrasi hazımsızlarına dersi verilmiştir. Milli duruşu gösteren, milli uyanışı destekleyen milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini dile getirdi.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika