Dolar : Alış : 3.5444 / Satış : 3.5508
Euro : Alış : 4.1286 / Satış : 4.1360
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

DEFTERDARDAN YAPILANDIRMA UYARISI!

11 Mayıs 2017
Ana Sayfa » Genel»DEFTERDARDAN YAPILANDIRMA UYARISI!
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İl Defterdarı Durak Sercan, 6736 Sayılı Yapılandırma Kanunu 2. taksit ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen İl Defterdarı Durak Sercan,

30 Kasım’da ilk taksitlerini ödeyen ancak diğer taksitlerini ödemediği için vergi affından yararlanamayanlar için 31 Mayıs’a kadar uzatılan aftan yararlanmak isteyenlere uyarı yaptı.

6736 sayılı Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edilmesi için Mayıs 2017 ayında yapılması gereken ödemelerin büyük önem taşıdığını belirten Sercan, kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerin, peşin veya ilk iki taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapmaları gerektiğine dikkat çekti.

Yapılan düzenleme gereğince, yapılandırması ihlal olan borçluların, ödemeleri gereken taksit tutarlarını, geç ödeme zammı ile birlikte 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödeyebileceğini anlatan Sercan, böylece, Kanundan yeniden yararlanma imkânına kavuşmuş olacaklarını dile getirdi.

6736 sayılı Kanundan yararlanabilmek için getirilmiş olan önemli şartlardan birinin de ilk iki taksitin süresinde ödenmesi olduğuna vurgu yapan Defterdar Sercan, “Kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin, peşin veya ilk iki taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Kanun kapsamında ilk taksitlerini Kasım 2016 ayında ödeyen mükelleflerimiz de ikinci taksit ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapacaklardır. İlk taksitlerini süresinde ödemeyen mükelleflerimiz ise ilk taksitle birlikte ikinci taksitlerini Mayıs 2017 ayında ödemedikleri takdirde kanundan yararlanma hakkını kaybedeceklerdir. Özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 6736 sayılı Kanundan yararlanmak için tanınmış olan bu son şansın kaçırılmaması gerekir. Konu hakkında Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresinden, vergi dairelerinden, AVM ve vatandaşlarımızın yoğun şekilde uğradığı bazı alanlarda açılan bilgilendirme stantlarından ve 444 0 189 Vergi İletişim Merkezi (VİMER)’den bilgi alınabilecektir” ifadelerini dile getirdi.

Haber: Ahmet TEMELCİ

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika