Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

ÇORUM’UN BAŞARISI TÜRKİYE’YE ÖRNEK

28 Nisan 2017
Ana Sayfa » Genel»ÇORUM’UN BAŞARISI TÜRKİYE’YE ÖRNEK
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından her ay düzenlenen İl Danışma Meclisi’nin Nisan ayı toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Turgut Özal İşmerkezi Konferans Salonu’ndaki toplantıya AK Parti Genel Merkez Çorum İl Koordinatörü Recep Yıldırım, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Kurucularından 22. Dönem Çorum Milletvekili ve Genel Merkez Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi Ali Yüksel Kavuştu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse, il-ilçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe belediye başkanları, ilçe teşkilat başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Toplantıda 16 Nisan’da gerçekleştirilen referandumda Çorum’un Türkiye ortalamasının 14 puan üzerinde oy alması ve tüm çalışmalarıyla tüm ülkeye örnek olması nedeniyle teşkilat mensuplarına teşekkür edildi.

AK Parti Teşkilat Başkanı Av. Murat Günay’ın yönetiminde yapılan toplantıda Turan Ağca, Ertuğrul Eren, Rıza Coşar ve Reyhan Partici de divan heyetinde görev aldı.

İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Eski Çorum Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu, Çorum Milletvekili Salim Uslu ile İl Koordinatörü Recep Yıldırım birer teşekkür konuşması yaptı.

Salonun tıklım tıklım dolduğu, onlarca kişinin de dışarıda kaldığı ve büyük bir coşkuya sahne olan toplantıda referandum sonuçları değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca Başbakan Binali Yıldırım tarafından teşkilata gönderilen teşekkür mektubu okundu.

Toplantıda bir konuşma yapan İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, referandumda Çorum teşkilatının elde ettiği başarıdan dolayı büyük bir gurur duyduklarını belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmenin başarıyı da beraberinde getirdiğinin altını çizdi.

İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse ise referandumun huzur ve sükunet ortamında geçtiğini anlatarak, yüksek oranda “Evet” kararının çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Eski Çorum Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu da konuşmasında “Çorum’un elde ettiği başarı bir numunedir” ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum mitinginin büyük bir coşkuya sahne olduğunu ve tarihi bir kalabalık oluştuğunu anlatan Kavuştu, Genel Merkez’in Çorum teşkilatının bu başarısını tebrik ettiğini iletti. Tüm köylerin, ilçelerin merkezle birlikte cansiperane çalıştığına vurgu yapan Kavuştu, Çorum Teşkilatları adına İl Başkanı Karadağ’a emeklerinden dolayı teşekkür etti.

 

AVRUPA TÜRKİYE’Yİ HİZAYA ÇEKMEYE ÇALIŞIYOR

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 16 Nisan’da yapılan yeni anayasa referandumunda Türk milletinin, “AK Parti’den asla vazgeçmem” dediğini söyledi.

Uslu, 16 Nisan referandumu öncesinde “Evet” oyu için çalışan teşkilat üyelerine teşekkür etti. 15 Temmuz darbe girişiminde Türk milletinin dünyaya büyük bir ders verdiğini belirten Uslu, “Böyle asil bir millet, böylesine demokrasiyi içselleştirmiş, kendi iradesine sahip çıkan bir milletin dünyada başka bir örneği yoktur” ifadelerini kullandı.

Avrupa’nın yeni anayasa referandumunun ardından ortaya koyduğu tavrı da değerlendiren Uslu, “Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisinde denetim kararı alıyorlar ya da ülkeler ulusal çıkarları gereği Türkiye’yi hizaya çekmeye çalışıyor” şeklinde konuştu.

Uslu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Çorum’u, Türkiye’yi ve Türk halkını bir bütün olarak görüyoruz. Kimden devletimizin bekasına karşı bir kalkışma görürsek, onun karşısında parti rozetlerimizi, bireysel çıkarlarımızı bırakarak Türkiye’nin geleceği için çabalıyoruz. Böyle asil bir millet, böylesine demokrasiyi içselleştirmiş, kendi iradesine sahip çıkan bir milletin dünyada başka bir örneği yoktur.

Mecliste koridorlarda gezerken hep Çorum’un başarısından bahsediyorlar. Sadece referandumda bir destan yazdınız. Türkiye ortalamasının %14 üzerine çıktınız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir Çorumlu olarak da gurur duyuyorum. İnanın sayın cumhurbaşkanımızdan ve başbakanımızdan da duydum, bizim mitingimiz de dillere destan oldu. Bazı televizyon kanallarında Çorum, Çorum olalı böyle miting görmedi dediler. Teşkilatlarımızın bir ve beraber olması bizi diri ve iri yapıyor.

Türkiye 15 Temmuz’da 250 şehit vererek, 2 bin üzerinde gazi vererek, dünyaya örnek olmuştur. Şimdi demokratik süreçleri, demokratik sonuçları içselleştirme, kabullenme, millet iradesine saygı gösterme olgunluğunu gösteremeyenler kapı kapı dolaşıp Türk halkını şikayet etmeye, yeni kaoslar çıkartmaya çalışıyorlar. Hiç önemli değil. Biz 16 Nisan’da baharı yaşadık ve halkımızın bize verdiği mesajları da doğru okuduk. Halkımız muhalefete de mesaj verdi. Halkımız, istikrardan vazgeçmediğini, Türkiye’nin bekasına kast edilmesine rıza göstermediğini, bayrağın inmesini, ezanın dinmesini istemediğini açıkça ortaya koydu. 16 Nisan’da millet AK Parti’den asla vazgeçmem dedi.

Krizleri ve kaoslara sebep olan bir anayasayı tarihin çöplüğüne koyduk. Bu anayasa ihtilallerle yapılmıştı. Şimdi Türkiye’yi şaha kaldıracak, güçlü kılacak, saygın kılacak yeni bir anayasa ile yolumuza devam ediyoruz. Bu anayasanın iyi bir yol haritası olduğuna inanıyorum. Bugün 15 Temmuz’u yapanlar, yaptıranlar muvaffak olamadıkları için, onların arkasındaki bir kısım devletler Türkiye’ye karşı Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisinde denetim kararı alıyorlar ya da ülkeler ulusal çıkarları gereği Türkiye’yi hizaya çekmeye çalışıyor. Buna söylenecek tek bir cevap var. Atı alan Üsküdar’ı geçti. Demokrasi parmak sayar, oy sayar. Demokrasi insanların kimliğine, kişiliğine bakmaz. Milletimizin kararı da değişmedi.”

 

“ÇORUMLULUĞUNUZU GÖSTERDİĞİZ”

İl Koordinatörü Recep Yıldırım ise konuşmasında Çorumluların referandumda gerek bölge içinde, gerekse ülke genelinde örnek bir başarıya imza attığını dile getirerek, “Çorumluluğunuzu gösterdiniz. Dünyanın merkezi Çorum’dur” dedi.

Yıldırım, AK Parti’nin olağanüstü kongresinin 21 Mayıs’ta yapılacağını ifade ederek, en yüksek oranda bir oyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı partinin genel başkanı yapacaklarını vurguladı.

 

Karadağ: “Bu Bir Sevda İşidir”

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, 16 Nisan’da yapılan referandumda Çorumluların ülkemize ve dünyaya büyük bir başarı örneği sergilediğini belirterek, milletin bu kararlı duruşuyla dünyaya ve muhalefet çevresine demokrasi dersi verildiğini söyledi.

AK Parti İl Danışma Meclisi’nde bir konuşma yapan İl Başkanı Karadağ, “teşkilatlarımızla ne kadar gurur duysak azdır” dedi.

Referanduma Türkiye genelinde yüzde 85, Çorum genelinde ise yüzde 90 oranında katılım sağlandığının altını çizen Karadağ, “Çorum, yıllardır sürdürdüğü geleneği bozmadı. Merdiven basamaklarını bir bir çıkan Çorum, bu referandumda da oy oranını artırarak bir üst basamağa çıkmayı başarmıştır. Genel Merkezimiz, diğer illerimiz Çorum teşkilatının bu başarısını konuşuyor, bu başarıyı örnek gösteriyor ve bizleri tebrik ediyorlar. Çorum’u başımız dik şekilde temsil etmemizi sizler sağladınız. Bu başarı sizin eseriniz” dedi.

Toplantıya katılan partililere seslenen Karadağ, birlik ve bütünlük içerisinde yoğun bir çalışma sergilendiğini anlatarak, yorucu çalışmanın güzel meyvelerini almanın mutluluğu içerisinde olduklarını, Çorum teşkilatı ile gurur duyduklarını söyledi.

Çorum’un 1 Kasım seçimlerine oranla oy oranını yüzde 3.19 oranında artırdığını sözlerine ekleyen Karadağ, 16 Nisan referandumundan Çorum genelinde yüzde 65 oranında Evet oyu çıktığını kaydetti.

İlçeler arasında en yüksek Evet oyunu Boğazkale’nin elde ettiğini belirten Karadağ, “Çorum’un şampiyonu Boğazkale olmuştur. Uğurludağ ise çok küçük bir farklı birinciliği kaçırmış ve ikinci olmuştur. Üçüncü sırada ise Bayat gelmektedir. Tüm ilçelerimiz alkışın en büyüğünü hak etti. Çorum Teşkilatı olarak 14 ilçenin tamamında oy artışı sağladık ve rekor düzeyde Evet oyunun çıkmasını sağladık. Bu bir sevda işidir” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika