Dolar : Alış : 3.5304 / Satış : 3.5368
Euro : Alış : 4.0612 / Satış : 4.0685
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

ÇORUM’DA İHRAÇ DALGASI

22 Kasım 2016
Ana Sayfa » Asayiş»ÇORUM’DA İHRAÇ DALGASI
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Belediye avukatı, akademisyen, sendikacı ve müdürlerin yer aldığı kabarık bir liste var.

1711999Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan 677 ve 678 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameler  çerçevesinde kamudan yeni ihraçlar oldu.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kararnameye göre, Çorum’da da aralarında Belediye Avukatı, daire müdürleri, akademisyenler, sağlıkçılar, sendikacıların da yer aldığı çok sayıda kişi görevlerinden ihraç edildi.

İhraç edilenler arasında en dikkat çeken isimler İl Dernekler Müdürü Orhan Güngördü ile KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve BES Şube Başkanı Ertuğrul Alper ve Belediye Avukatı Seher Yetişgen oldu.

Türkiye genelinde 7 bin 586’sı emniyet mensubu olmak üzere 15 bin 726 kamu çalışanı hakkında ihraç kararı verildi.
Çorum’dan İçişleri Bakanlığı’na bağlı kurumlar arasında Dernekler Müdürü Orhan Güngördü ile birlikte Valilik’te teknisyen Şükrü İpek, Bilgisayar İşletmeni Zafer Yıldız,  Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenleri Mehmet Çakış, Abdullah Bozdemir, İbrahim Ayan, Bekir Güneş, Necati Aydoğan, Adem Arslan, Ayhan Kaleyci, Zekeriyya Şenovalı, Fatih Dündar, Abdullah Arpa, Şoför Ali Akbaş ihraç ediler isimler oldu.

İl Özel İdaresi’nden Tekniker Faruk Emekli, Mühendis Recep Karaaytu, Mühendis Yakup Yıldız, Mühendis Mustafa Yaşar, İşçiler Ömer Dinç, Selahattin Bolat, Osman Bolat hakkında ihraç kararı çıktı.

Çorum Belediyesi’nden Avukat Seher Yetişgen ile birlikte memur Muhittin Karakuş, Mühendis Şükrü Altaş, Veteriner Selim Özçilingir, Tekniker Necati Baykal, memur Murat Vural, Mühendiz Ahmet Oğuz Boyraz, İtfaiye Eri Ahmet Koldemir, Mühendis Salih Şahin ihraç edilirken, Alaca Belediyesi’nden Zabıta Müdürü Mahmut Baykara, Oğuzlar Belediyesi’nden Şef Mutlu Yeşil’in kurumu ile ilişkisi resmen kesildi.

İl Jandarma Komutanlığı’ndan J. Astsubay KD. Başçavuş Tayfun Tükmüklü, U. Astsubay Kd. Çavuş Ömer Sezik, J. Ast. Kd. Çavuş Şinasi Aloğu, As. Kd. Çavuş Çağrı Yaşdağ hakkında da ihraç kararı verildi.

BES Şube Başkanı Ertuğrul Alper ile birlikte Defterdarlık Uzmanları Yahya Batur ve Fatih Karışma da kurumlarından ihraç edildiler.

Boğazkale’den İmam Hatip Serkan Bozdemir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden Psikolog Hatice Kübra Nural, Kura’an Kursu öğreticisi Feride Oya Haklı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden veteriner hekim Mehmet Ali Kizir ihraç edilen isimler arasında yer aldı.

Çorum’dan sağlık sektöründe Uzm. Dr. Nurullah Yılmaz, Dr. Mehmet Fatih Fişenk, Dr. Esin Kağızman, Hemşireler Fatma Nur Çintaş ve Türkan Atuçuran, Ebeler Münevver Cankar, Hatice Candan ve Funda Karaca, Sağlık Memurları Bilal Bür, Erdal Semerci ve Adem Kol, Mecitözü’nden Ebe Canan Akbaş, Ebe Meryem Erol, Ortaköy’den Hastane Müdürü Tahir Kürekçi, Sungurlu’dan Ebe Sevda Karakökçek hakkında ihraç kararı çıktı.

Hitit Üniversitesi’nden 16 kişi ihraç edildi.

Üniversite ile ilişiği kesilenler ise şunlar:

İlahiyat Fakültesi Fen Bilimleri Anabilim Dalı Uzmanı Doç. Dr.

İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Doçent Adem Körükcü,

İskilip MYO’dan Öğretim Görevlisi Ceyhun Solmaz,

İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Ebubekir Atalay,

Fen Edebiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Esma Karaarslan,

İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Nurullah Haydar Yurduseven,

Tıp Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kocabaş,

İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Zeynep Önder Demirer,

İskilip MYO Sekreteri Abdullah Şağban,

İlahiyat Fakültesi bilgisayar işletmeni Aysun Yaşar,

İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı’ndan bilgisayar işletmenleri Burcu Kaya ve Hüseyin Özdemir,

Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Murat Ertürk,

Fen Edebiyat Fakültesi’nde bilgisayar işletmeni Özcan Alıcı,

idari işlerde memur Serdal Arcan,

Teknik Bilimler MYO bilgisayar işletmeni Süleyman Kaya,

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Yakup Aydın.

Diğer yandan Çorum’da kapanan dernekler arasına Anadolu İnsan Hakları Girişim Derneği ile Bayat Sanayici İşadamları Kültür, İlim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de eklendi.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika