Dolar : Alış : 3.5288 / Satış : 3.5352
Euro : Alış : 4.1352 / Satış : 4.1427
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

ÇORUM’A HAYAT VERECEK PROJELER

15 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Genel»ÇORUM’A HAYAT VERECEK PROJELER
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

p_0441210001471252834_002Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde Vali Necmeddin Kılıç başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ve kurulun diğer üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necmeddin Kılıç, Çorum’un yarınlara emin adımlarla yürüyecek önemli illerden biri olduğunu söyledi. Çorum’da yapılacak çalışmaları 3 ana başlık altında yoğunlaştırmayı düşündüklerini anlatan Vali Kılıç, Alacahöyük, Boğazkale gibi önemli değerlere sahip olan Çorum’un Ankara’ya yakınlığı da göz önünde bulundurulduğunda şu anda 50-60 bin civarında olan turist sayısını 500 bine çıkarabilecek “Turizm Mastır” planı çalışmasının yapıldığını dile getirdi.

Tarım ve hayvancılık noktasında da çok şanslı bir il olan Çorum’un Türkiye ortalamasının üstünde yağış aldığını vurgulayan Vali Kılıç, sulanabilir arazi sayısının artırılması, kırsalı daha yaşanabilir hale getirmeyi, köyden kente göçü durdurabilecek çalışmaları planladıklarını kaydetti.

Çorum’un asil süreklilik sektörünün sanayi olması gerektiğine işaret eden Vali Kılıç, Çorum’un Türkiye’de sanayide bir marka olduğunu, ürettiği bazı makinelerin Türkiye’de tek olduğunu söyledi. Sanayiyi ana lokomotif haline getirmek için Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılacak çalışmaların çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Kılıç, Organize Sanayi Bölgesi’nde boş arsa kalmadığını, talebi karşılamak için üretilen yeni parsellerle ilgili çalışmalar yapıldığını vurguladı.

Çorum’un zıplaması için elbirliği, gönül birliği ve güç birliğini yaptıklarını kaydeden Vali Kılıç, Çorum ile ilgili kamuoyu ile paylaşacakları çok müjdelerin olacağını dile getirdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika