Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

ÇİFTÇİ BİRLİKLERİ ‘EVET’ DİYOR

13 Nisan 2017
Ana Sayfa » Siyaset»ÇİFTÇİ BİRLİKLERİ ‘EVET’ DİYOR
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çorum’da tarım sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları referandumda kullanacakları oyun rengini belirlediler.

Konuyla ilgili olarak bugün İkinci Bahar Lokantası’nda bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Ahmet Sami Ceylan, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, parti yöneticileri ile tarım sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların başkanları ile yöneticileri katıldı.

Toplantıda ilk olarak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Cinbek söz aldı. AK Parti hükümetleri döneminde çiftçiye yapılan desteklerin memnuniyet boyutunda olduğunu dile getiren Cinbek, Çorum’un da bu süreçte gerekli desteği aldığını, bunun da toplam da 1 katrilyonun üzerinde olduğunu kaydetti. Çiftçi ile devlet arasında güçlü bir bağ oluştuğunu söyleyen Cinbek, tarımsal üretimin devam etmesi, kırsal kesimin gelişmesi, tarımsal sanayinin güçlenmesinin de sağlanan istikrara bağlı olduğunu kaydetti. Cinbek, anayasa değişikliğindeki kararlarının net, oylarının da evet olduğunu deklare etti.

Toplantıda daha sonra da AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu söz aldı. Türkiye’nin geleceği ile ilgili bir konuda tarım sektörünün ortaya koyduğu tavırdan dolayı kendilerine teşekkür eden Uslu, tarımda kalkınmanın yolunun öncelikle hayvancılıktan geçtiğine dikkat çekti.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise, referandum süreciyle ilgili kısa bir değerlendirmede bulunurken, tarım sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların böyle bir karar almasının kendilerini son derece memnun ettiğini vurguladı.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika