Dolar : Alış : 3.5444 / Satış : 3.5508
Euro : Alış : 4.1286 / Satış : 4.1360
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

CEYLAN: “MİRAÇ, HUZUR VE KARDEŞLİĞE VESİLE OLSUN”

23 Nisan 2017
Ana Sayfa » Genel»CEYLAN: “MİRAÇ, HUZUR VE KARDEŞLİĞE VESİLE OLSUN”
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Miraç’ın beşerilikten insaniliğe yükseliş hikâyesi olduğunu belirtti.

Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Milletvekili Ceylan, “Miraç, her şeyden önce yükselme yollarının yegâne sahibinin Yüce Allah olduğunun bilincine varabilmektir. Miraç, sadık ve samimi bir iman, ibadet ve taat, ihlâs ve takva, güzel huy ve ahlâk, hayır ve hasenat, hak ve hakikat, doğruluk ve dürüstlük, adalet ve sevgi, merhamet ve şefkat, dostluk ve kardeşlik, sabır ve sebat, fedakârlık ve cömertlik, yardımlaşma ve dayanışma gibi fazilet ve erdemler ile yükselmektir. Bu vesileyle Sevgili Peygamberimizin miracından ilham alarak bireyin, toplumun ve topyekûn bütün insanlığın yükselişi üzerinde yeniden düşünmek durumundayız” dedi.

Ceylan, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü:

“Miraç gibi kutlu zamanlar, bizlere Yüce Rabbimizin sonsuz merhamet kapısını dua ve niyazla çalarak O’na dönme, kendimize gelme, durup düşünme imkânı sunar; nefsimizin bize güzel gösterdiği kötülük ve çirkinlikten kurtulma irademizi tazeler.

Sevgili Peygamberimizin, Yüce Mevla’nın huzuruna yükseldiği Miraç Gecesi dargınlıkları gidermek, barışı yaymak, nefislerimizi terbiye etmek ve hayatımızın muhasebesini yapmak için önemli bir fırsattır.

Miraç bir yükseliştir, bütün nefsi duygulardan, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükseliştir.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde ve dünyada yaşayan bütün Müslüman kardeşlerimizin kutlu Miraç Kandilini tebrik ediyor, Miraç Kandilinin aziz milletimizin, Âlem-i İslam’ın ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.”

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika