Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

CEYLAN: “İSTİKLAL, İSTİKBAL VE İSTİKRAR İÇİN EVET…”

31 Mart 2017
Ana Sayfa » Siyaset»CEYLAN: “İSTİKLAL, İSTİKBAL VE İSTİKRAR İÇİN EVET…”
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, ülkemizde uygulanan parlamenter sistemin meclisi durağan olmaya, hantal olmaya, çalışmamaya iteklediğini belirterek, hızlı karar alma mekanizmasının artık devreye konulması gerektiğini savundu.

Ceylan, “Türkiye son 14-15 yılda eski Türkiye olmadığını yapılan tüm çalışmalarla kanıtlamıştır. Yeni Türkiye artık eskiye dönemeyecek kadar hızlıdır, geleceği parlaktır” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Beraberinde AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse ve bazı partililerle birlikte Mavral Sokak ve Osmancık Caddesi’nin bir kısmında esnaf ziyaretlerini sürdüren Ceylan, vatandaşları referandum süreci ve anayasa değişikliğinin içeriği hakkında bilgilendirdi.

Esnafı hem bilgilendiren, hem de sorunlarını dinleyen Ceylan, bereketli bir kazanç dileğinde bulundu.

Esnafın sıcak ilgisiyle karşılanan Ceylan, zaman zaman espriler yaparak, zaman zaman da esnafa işlerinde yardımcı olarak dikkatleri üzerinde topladı.

 

“HANTAL SİSTEMDEN KURTULMAMIZ GEREKİYOR”

Ziyaretler sırasında açıklama yapan Milletvekili Ceylan, Türkiye’nin hedeflerini yerine getirebilmesi, ideallerine ulaşabilmesi doğrultusunda, 94 yıldır bir şekilde krizlere neden olan mevcut ve hantal sistemden kurtulmamız gerektiğini vurgulayarak, bunun en etkili yolunun vesayet odakları sebebiyle azalan millet iradesinin yeniden diriltilmesi olduğunu söyledi.

Ceylan, “Siyasal istikrarın olmadığı, sürekli erken seçimlerin olduğu, huzursuzluğun, güvensizliğin hüküm sürdüğü topraklarda, yatırımcılar önünü görememektedir. Bu sebeple, her alanda yatırımların artırılması, işsizliğin önüne geçilmesi, istihdamın artırılması ve milletin refahı için, hızlı karar alma mekanizmaları, etkin yönetim sistemi inşa edilecektir. Bu etkin yönetim şekli, ekonomik gelişmelerin önünü açacaktır. Bürokrasinin hantallığını milletin omuzlarından atmaktaki amaç, istihdamı artırmak, iş üretmek, 15 yılda yapılan her türlü yatırımı çok daha fazlaları ile taçlandırmaktır. Ayrıca hızlı karar alma mekanizması ile birlikte, iç ve dış siyasette, özellikle terörle mücadelede daha etkin olunacağı da kaçınılmazdır” dedi.

Milletvekili Ceylan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“PARLAMENTER SİSTEM, BİZİ DURAĞAN OLMAYA İTEKLİYOR”

“Yasama ve yürütmenin özerkleştirilmesi ile parlamento da daha güçlü bir hale gelecek, bu sayede tasarı oylayan değil, teklif üreten, çalışan, kanun yapan bir meclis olacaktır. Yani aslında meclis kendi görevlerine tamamen kavuşacaktır. Dinamik bir coğrafyada statik bir yönetim ve durağan bir politika izlenemez. Parlamenter sistem bizi durağan olmaya, hantal olmaya, çalışmamaya itekliyor. Oysa ki Türkiye son 14-15 yılda eski Türkiye olmadığını yapılan tüm çalışmalarla kanıtlamıştır. Yeni Türkiye artık eskiye dönemeyecek kadar hızlıdır, geleceği parlaktır.

16 Nisan, yeni Türkiye’nin geleceği için önemli bir dönüm noktası olacaktır. 80 milyonu bir ve beraber kucaklayacak olan yeni sistemin kabul edilmesi ile millet sözünü ortaya koyacaktır. İstiklal harbinden bir asır sonra 15 Temmuz’da vatanını tekrar inşa eden bu aziz millet, 16 Nisan’da da aydınlık geleceği için evet diyecektir. İstiklal, istikbal ve istikrar için evet…”

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika