Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

CEYLAN: “23 NİSAN MİLLİ İRADENİN TESCİLİDİR”

22 Nisan 2017
Ana Sayfa » Genel»CEYLAN: “23 NİSAN MİLLİ İRADENİN TESCİLİDİR”
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, milli egemenlik ve bağımsızlığımızın sembolü haline gelen 23 Nisan’ın Türk milleti için büyük önem taşıdığını belirtti.

23 Nisan’ın milli iradenin tescili olduğunu ifade eden Ceylan, “Bağımsızlığımızın, milli ve manevi değerlerimizin tehlikeye düşürüldüğü bir tablodan; milletimizin destansı bir direnişle ayağa kalktığı, kendi geleceğiyle ilgili kararları kendisinin alabileceğini ortaya koyduğu aydınlık bir tabloya geçişin ifadesi olan TBMM’nin açılışı, aynı zamanda milletin birlik ve beraberliğinin tesisi, istiklalin ve istikbalin teminidir” dedi.

Milletvekili Ceylan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Her türlü yokluğun ve yoksunluğun hâkim olduğu 1920’lerde milli iradeyi önceleyen ve önemseyen, milletimizin hassasiyetlerinin yaşatılması ve geleceğe uzanması için çocuklara armağan edilen 23 Nisan’ın anlamını bulması; 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ve 27 Nisanların, 15 Temmuzların bir daha yaşanmamasına bağlıdır. Milli iradeyi hiçe sayan darbeci, komitacı geleneğin yaptıklarının yanlarına kar kalmamasının yolu ise millet iradesine kast edenlerin hukukun karşısında hesap vermelerinden ve millete ödettikleri bedeli kendilerinin de ödemelerinden geçmektedir.

Ülkemizin her on yılda bir aynı kaderi yaşamaması, milletimizin yarınlara umutla bakabilmesi, ekonomik ve sosyal açıdan millete ağır faturalar ödeten, geleceğe karamsar bakmaya neden olan antidemokratik süreçlerin bir daha tekrarlanmaması için herkese görev düşmektedir. En büyük görev ise şüphesiz TBMM’nindir. Yeni anayasayı yapacak, kurum ve kurulları keyfilikten çıkarıp milletin hizmetine tahsis edecek olan TBMM, ülkemizde yıllardır yaşanan huzursuzlukların bitirilebilmesinde de şüphesiz en önemli role sahiptir. Millet olarak milli birlik ve beraberliğimizin yeniden temini, kardeşliğimizin tesisi için başta TBMM olmak üzere bütün milletimize görev düştüğü önemli bir süreci yaşıyoruz.

Ülkemizin kurtuluşunu hep birlikte başaran, şehitleri Çanakkale’de sırt sırta yatan, TBMM’yi 23 Nisan 1920’de dualarla açan milletimiz; 15 Temmuz darbe girişimi sırasında da ülkesine, demokrasiye, milli iradeye sahip çıkan milletimiz, milli birlik ve kardeşliği yeniden tesis edecek, 23 Nisan coşkusunu hep birlikte yaşayacaktır.

Ulusal egemenliğimizin en önemli sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıldönümü olan bu günde  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bütün gazi ve şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Geleceğimiz adına en büyük emanetimiz olan çocuklarımıza refah dolu, özgür ve gelişmiş bir ekonomiye sahip güçlü bir Türkiye bırakabilmek en büyük hedefimizdir. Bu amaçla var gücümüzle çalışmaktayız.”

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika