Dolar : Alış : 3.5288 / Satış : 3.5352
Euro : Alış : 4.1352 / Satış : 4.1427
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

BEKİROĞLU’NDAN VERGİ AFFI VEYAPILANDIRMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

09 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Ekonomi»BEKİROĞLU’NDAN VERGİ AFFI VEYAPILANDIRMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu hükümetin açıkladığı Kapsamlı Vergi Affı ve Yapılandırma ile ilgili açıklama yaptı.

Bekiroğlu; Vergi türak-parti-corum-il-baskani-av-rumi-bekiroglu-8128654_x_oü fark etmeksizin hangi vergi olursa olsun yeniden yapılandırma kanunu kapsamında taksitle ve daha az tutarla ödeme imkânı getirilecek. Gecikme faizi ve gecikme zamlarının tahsilinden vazgeçiyoruz. Yapılandırma ve af 30 Haziran ve önceki yıllara ait borçları kapsıyor.

İŞTE, BİRÇOK KAPSAMA ALANININDA Kİ BORÇLAR

6,3 milyon borçlu içinde 3,9 milyon vatandaşın borcu motorlu taşıtlar vergisinden geliyor. Trafik para cezası borcu olan 4,2 milyon vatandaşımız var. 3,9 milyon mükellefin borcu 1000 liranın altında bulunuyor.
Askerlik para cezası, seçim para cezası, nüfus para cezaları var. Öğrenim kredisi alıp da ödemeyip 580 bin öğrenci var. Bunların 1,4 milyar lira öğrenim kredisi borcu var. Bu borçlar da kanun kapsamında düşük tutarlarla ödenebilecek. Belediyelere olan emlak vergisi borçları da düzenleme kapsamında, çevre temizlik vergisi kapsamda.

DEVLET 1,2 MİLYAR ALACAĞINDAN VAZGEÇİYOR

Vergi dairesine borcun tutarı 50 lira ve altındaysa bu tamamen silinecek. Vatandaş bu borcu ödemekten kurtulacak. Bu kapsamda 29 milyon adet dosya var. 1,2 milyarlık kamu alacağından vazgeçiyoruz.

PRİM BORÇLARINA YAPILANDIRMA

67 milyar TL’lik prim borçları yeniden yapılandırılacak. Sağlık sigortası kapsamında 5,9 milyon vatandaşın 10,3 milyar TL borcu var.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika