Dolar : Alış : 3.5288 / Satış : 3.5352
Euro : Alış : 4.1352 / Satış : 4.1427
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

BEKİROĞLU’NDAN MEMUR KONFEDERASYONLARI İL BAŞKANLIĞI’NA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

17 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Siyaset»BEKİROĞLU’NDAN MEMUR KONFEDERASYONLARI İL BAŞKANLIĞI’NA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

AK Parti Çorum İl Başkanı Av.Rumi Bekiroğlu ve beraberindeki heyet Memur Konfederasyonları Çorum İl Başkanlığına teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

00467044-0ee4-47f9-833b-2b7624c377c7İl Başkanı Bekiroğlu; “15 Temmuz gecesi ve takip eden günlerde Milli İradeye sahip çıkılması yönündeki çalışmalarınızda meydanlarda bizimle olduğunuz için ayrıca meydanlarda nöbet tutan milletimize kumanya dağıtımındaki desteklerinizden dolayı şahsım ve milletimiz adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Geçtiğimiz gün Milletvekillerimize yaptığınız geçmiş olsun ziyaret sırasında bu hain FETÖ mensuplarının milletin gazi meclisine yapmış oldukları alçakça saldırıyı sizlerde gördünüz. Bunların yaptıklarını anlatılabilecek bir lisan yoktur. Bunların gerçek yüzü nihayetinde ortaya çıktı. Bunlar Fetö denen şahsiyeti hümme haşa Peygamber gibi görmekteler, Oysaki  Kur’an-ı Kerimde de belirtildiği gibi son Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’dır. Vatan haini kişiler bu cehaletle her şeyi yapabilirler, bizlerin ve sizlerin istişare ederek uyanık olmamız gerekmektedir. Çünkü bizler vatanı ve milleti için mücadele eden aynı geminin yolcularıyız.

15 Temmuz gecesi elinde sopadan başka hiçbir şeyi olamayan sivil vatandaşlarımız üzerine ateş açan, Genelkurmay Başkanlığımızı basıp Genelkurmay Başkanımız rehin alarak zorla darbe bildirisini imzalattırmaya kalkan, devletimizin ve milletimizin kurumlarına saldırı düzenleyerek kendilerince bozuk olan düzeni yeniden yapılandırma gayesiyle anlaştıkları devletlerle ülkemize huzur ve barış getirmeye çalışacaklardı. Sözde getirecekleri demokrasi ile bizi Irak gibi Suriye gibi Mısır gibi bir kaos ortamına sokacaklardı. Bizim Türkiye’den başka sığınacak ne bir yerimiz ne bir toprağımız var. Bunlara gereken ceza devletimiz hukuk sistemi çerçevesi içerisinde mutlaka verilecektir. Bundan sonra milletçe daha dikkatli olunmalıdır.

15 Temmuz gecesi başlattıkları bu alçakça saldırıyı bir musibet olarak düşünürsek, bir musibet bin nasihatten hayırlıdır. Bizler de tedbirimizi alıp tevekkül etmemiz gerekmektedir. Bu konuda da bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sizlerden her zaman yardım ve desteklerinizi bekliyoruz.

Bu darbe sürecinde ilimizde siyasi partilerimizle, Valimizle, Garnizon komutanımızla, emniyet teşkilatımızla, birlik beraberlik içinde Çorum tek yürek olarak oynanan oyuna karşı dik durmuştur. Bir kez daha Aziz milletimize ve sizlere teşekkür ederek Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Memur-sen Çorum İl Başkanı Ahmet Saatci ise;

Ak Parti İl Başkanı ve Yönetim Kuruluna sendikamızı ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 15 Temmuz Cuma gecesi milletin bağımsızlığını, namusunu korumak için sokağa çıkan, tankların önünde birer kahraman olarak dikilen, mübarek kanlarıyla bayrağının hürriyetini, milletinin istiklalini muhafaza eden şehitleri rahmetle, minnetle anıyorum. Geride kalanlarına sabır ve metanet, gazilerimize Allah’tan (c.c.) acil şifalar diliyorum.

Meclisimiz, 15 Temmuz’da demokrasiye kasteden alçakça saldırıların hedefi oldu. Vatan hainleri tarafından, tarihinde ilk defa bombalandı. Demokrasi ve hukuk devleti yoksa sivil toplum kuruluşları da yoktur Memur-Sen olarak, ülkemizin geleceği için demokrasi dışında bir seçenek görmüyoruz.

Cuma gecesinden sabahın ilk ışıklarına kadar halkımızın direnişi, ülkemizin geleceğine dair hepimizi umutlandırdı. Ülkemizin bütün demokratik kurumları ve milletimiz, bu alçakça saldırı karşısında demokrasimizi sahiplendi.

Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız ve Başbakanımızdan başlayarak, mecliste grubu bulunan tüm siyasi partilerin genel başkanları, kitle örgütleri ve medya çalışanları ilk andan itibaren dik durarak, darbecilerin hesaplarını boşa çıkardılar.

Milletimiz, demokrasi konusundaki kararlılığını ve azmini ortaya koydu. Kahraman emniyet güçlerimiz ve şerefli Türk askerleri, darbe teşebbüsünün başarıya ulaşmaması için yeminlerine sadık kalarak, canlarını ortaya koydular, hainleri suçüstü yakaladılar. Türkiye, bir bütün olarak kendisine yakışanı yaptı. Demokrasimiz olgunluk imtihanını başarıyla geçti.

Türk demokrasisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik kurumları, artık kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu kanıtladı. Ülkemizin 93 yıldaki tüm siyasi ve ekonomik kazanımlarına kast edenler, başarısız oldular

Kahraman ordumuzun ve vatansever askerlerimizin hiçbir şekilde yıpratılmaması gerekir. Memur-Sen olarak milli iradeye sahip çıkıyoruz. Geleceğe ve çocuklarımıza daha güçlü, daha huzurlu; daha müreffeh, daha demokratik bir ülke bırakmak hepimizin görevidir. Bu nedenle, hızla hep birlikte çalışmaya odaklanmalıyız.

Kısaca 15 Temmuz’da Ülkemiz büyük bir imtihandan geçti. Bu imtihanda başta Allah’ın (c.c.) yardımı, mazlumların duası olmak üzere; Cumhurbaşkanımız ve başbakanımız siyasi partilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, basınımız, özellikle de halkımız olmak üzere çok başarılı bir sınav vermişlerdir. Allah bir daha bu millete böyle acılar yaşatmasın. Türkiye’de bundan sonra kimse darbeye teşebbüs edemeyecek. Bu ülkeyi böldürmeyeceğiz, bayrağı indirmeyeceğiz, bir başka devlet kurdurmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devletini acıyla, kanla, gözyaşıyla kurduk. Bu devleti kurmak için ecdadımız ateşle imtihan oldu. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında binlerce vatan evladı kanlarını canlarını verdiler. Devlet kurmak için verdiğimiz mücadele, bütün dünyanın saygısını kazandı. Mazlum milletlere örnek bir devlet kurduk. Dedelerimizin bizlere canlarıyla emanet ettiği bu devleti de ebediyete kadar kanımızın son damlasına kadar savunmaya hazırız.17.08.2016

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika