Dolar : Alış : 3.5304 / Satış : 3.5368
Euro : Alış : 4.0612 / Satış : 4.0685
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

ATATÜRK’E HAKARETE TEPKİ!

11 Mayıs 2017
Ana Sayfa » Genel»ATATÜRK’E HAKARETE TEPKİ!
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Eğitim-İş Sendikası Çorum Şubesi Yönetim Kurulu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hakkında Bir televizyon kanalında Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan hakarete tepki gösterdi.

Şube Başkanı İlhan Yaşar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bugün bir basın toplantısı düzenledi. Atatürk’ün aziz hatırasını saldırılara karşı korumanın vatandaşlık görevi olduğunu dile getiren İlhan Yaşar, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet’in değerlerine hakaret etme alçaklığının bir özgürlükmüş gibi kullanılması, son günlerde sıklaştı. Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’e, o Cumhuriyet’in tüm nimetlerinden yararlanırken hakaret etme hainliğinin bu kadar yaygınlaşmasında, şüphesiz ki siyasi duyarsızlığının payı büyüktür” dedi.

TV NET kanalında Mustafa Armağan’a yönelik sert dille eleştirilerde bulunan İlhan Yaşar, “Tarihçilik adı altında Atatürk’ün manevi kızı ve ülkemizin yetiştirdiği en değerli bilim insanlarından Prof. Dr. Afet İnan hakkında asılsız ve çirkin yakıştırmalarda bulunan Mustafa Armağan’ın, daha önceki densizliklerinde gereken yapılsaydı, bu rahatlığa ne o ne de benzerleri sahip olamayacaklardı” ifadelerini dile getirdi.

“Eğitim İş olarak cevap değil, ceza hak eden bu alçaklıkların son günlerde sıklaşmasının arkasındaki karanlığı görüyoruz” diyen Yaşar, “Eğitim İş olarak uyarıyoruz: sakın Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretler eden densizlere göstermelik cezalar vererek, yeni alçaklıklara zemin hazırlamak gibi bir hata yapılmasın! Unutulmasın ki bu Cumhuriyet, Atamızın aziz hatırası, sahipsiz değildir. Bu yalanlar, gerçeğin parlaklığında yok olacaktır.

Kamuoyuna da çağrımızdı; Sessiz kalmayalım. Bu örgütlü saldırıya, toplu yalanlara karşı birlikte tepki göstermek, “Gerçeği söylemekten asla ve hiçbir koşulda korkmayınız” diyen Atamıza ve onun arkadaşlarına borcumuzdur. Mustafa Kemal Atatürk düşmanlarının bu saldırılarına karşılık bugün ve yarın, örgütlü olduğumuz her ilde alanlarda olacağımızı ilan eder, sadece öğretmenlerimizi değil, Cumhuriyet aşkıyla yaşayan tüm yurttaşlarımızı bekleriz” diye konuştu.

Haber: Ahmet TEMELCİ

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika