Dolar : Alış : 3.5304 / Satış : 3.5368
Euro : Alış : 4.0612 / Satış : 4.0685
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

ANADOLU MEKTEBİ ÖĞRENCİLERİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

14 Nisan 2017
Ana Sayfa » Eğitim»ANADOLU MEKTEBİ ÖĞRENCİLERİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Eski Tarım Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü Başkanlığında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ile birlikte 23 ilde yürütülen “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi” öğrencileri 2017 yılı ilk toplantılarını yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’ndaki buluşmada Eski Tarım Bakanı Sami Güçlü’yü bir dava adamı, adanmış insan olarak tanımlayan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük:  “Bir gençlik yetiştirmek için durmayan, Tarım Bakanımız Sami Güçlü ile beraber olmaktan memnuniyetimi ifade etmek isterim. Konya’da 100 bin kitap dağıtımıyla başlayan ve yazarları öğrencilerle buluşturan bu çalışma, şimdi de Sakarya’dan sağlam bir faaliyet olarak devam ediyor. Gençler geleceğin yapıtaşları sizlersiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Derslerinizin yanında okuryazarlık yapıyorsunuz. Bu projenin fikir babası olan Bakanımız Sayın Sami Güçlü’ye ne kadar teşekkür etsem azdır.” dedi.

Daha önce üniversite öğrencileriyle çalışmalar yaptıklarını anlatan Prof. Dr. Sami Güçlü: “2015’ten itibaren lise öğrencilerimizi okuma gruplarına dahil ettik. Lise öğrencilerimizle de başarılı sonuçlar aldık. Öğretmenlerimiz büyük katkı verdi.” diyerek, kendilerine teşekkür ettiğini belirtti.

Prof. Dr. Sami Güçlü konuşmasının devamında öğrencilere tavsiyelerde bulunarak: “İnsanoğlu çok yüksek kapasiteli bir varlık. Bu kapasite fark edildiğinde olumsuz şartlar ortadan kalkıyor. Ferdi gayretlerle pek çok şey başarılıyor. Asla kendinizi küçük görmeyin. Yetersiz görmeyin. Yerinde ve doğru hamleler yaptığınız zaman  başarırsınız. Eğitim alt yapımız iyi ancak ideal eksikliğimiz var. Geleceği düşünenler her zaman birkaç adım öndeler.

15-25 yaşlar geleceğin nasıl olacağını belirleyen yaşlar. İdealist insan için hayatın zorlukları zor gelmez. Bu çalışmalarla kültürel yönden kendinizi geliştirerek daha başarılı olacaksınız. Kendi kabiliyetlerinizi fark ederseniz dünyanızı değiştirişiniz.” dedi. Daha sonra projenin detaylarını anlatan Güçlü, öğrencilerden gelen sorulara cevap verdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika