Dolar : Alış : 3.4973 / Satış : 3.5036
Euro : Alış : 4.1170 / Satış : 4.1244
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

AK PARTİ’DEN CHP’YE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

26 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Siyaset»AK PARTİ’DEN CHP’YE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

DSC_0041AK Parti İl Teşkilatı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Teşkilatı’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Geçtiğimiz Çarşamba günü CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan silahlı saldırı münasebetiyle dün gerçekleştirilen ziyarette, AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, Merkez İlçe Başkanı Av. Yaşar Anaç, Gençlik Kolları Başkanı Ünal Yıldırım, İl Başkan Yardımcıları ile parti üyeleri katıldı.

Ziyarette ayrıca CHP Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Tufan Köse, CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, CHP İl Genel Meclis Üyesi Yıldız Bek, Belediye Meclis Üyeleri ile parti üyeleri de hazırda bulundu.

Ziyarette CHP Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Tufan Köse ve CHP İl Başkanı Hasan Suvacı ile bir süre görüşen AKDSC_0057 Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, saldırıdan dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdi. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Bekiroğlu, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP İl Başkanı Hasan Suvacı ise TBMM’nin böyle bir süreçte kapalı olmaması gerektiğini, bu zorlu süreçte CHP’nin görüşlerinin de dikkate alınması gerektiğini ifade etti.

 

Suvacı, ‘Biz düşman değiliz’

hasan suvacıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hasan Suvacı, siyasi partilerin birbirlerine düşman gözüyle bakmaması gerektiğini dile getirerek, “Siyasi partiler, birbirlerini düşman olarak görmemeli, siyasi rakip olarak görmelidir. Bu nedenle siyasi rekabetimiz kardeşlik ve dostluk içerisinde olmalıdır” dedi.

Dün gerçekleştirilen geçmiş olsun ziyaretinde CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu ve beraberindekilerle bir süre görüştü. Siyasetin düşmanlıkla değil, kardeşlikle yapılması gerektiğini belirten Suvacı, devlet idarecilerine yapılacak olan herhangi bir suikast girişiminde veya saldırıda teröristlere karşı en önde kendilerinin siper olacağını söyledi. Suvacı, “Sayın il başkanımız, nezaket gösterdiniz, sayın genel başkanımızın karşılaştığı olay karşısında geçmiş olsun dileklerinizi ilettiniz. Toplum olarak ve parti olarak dün nasıl 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza karşı yapılan terörist saldırıya nasıl karşı çıktıysak, bugün de sizlerle beraber genel başkanımıza yapılan saldırıya karşı çıkıyoruz. Birlik ve beraberliğimizin bozulmasını istemiyoruz. Bunların karşısında birlikte hareket etmeliyiz. Biz sizlerle siyasi rekabet içerisindeyiz ama siz bizim düşmanımız değilsiniz. Böyle değerlendirmemiz gerekiyor. Siyasi partiler, birbirlerini düşman olarak görmemeli, siyasi rakip olarak görmelidir. Bu nedenle siyasi rekabetimiz kardeşlik ve dostluk içerisinde olmalıdır. Biz bugün CHP olarak Cumhurbaşkanımızın iyi yaptığı şeylere iyi yaptı, aklımıza yatmayan konularda eleştirebiliriz ama iş onların can güvenliğine geldiğinde ilk önce siper olacaklar da bizleriz. Biz devletimizin idarecilerine sahip çıkmalıyız. Çünkü onlar milletin iradesiyle oralara gelmişlerdir” diye konuştu.

Bekiroğlu, ‘Saldırının amacı huzurumuzu bozmak’

rumi bekiroğluAK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleştirilen saldırıyı değerlendirdi.

CHP İl Teşkilatı’na yapılan geçmiş olsun ziyaretinde konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, saldırı şiddetle kınadı. Bu olayların sadece AK Parti veya CHP için geçerli olmadığını bütün siyasi parti liderlerinin başına gelebileceğini ifade eden Bekiroğlu, birlik ve beraberlik içerisinde bu süreçten kurtulmaları gerektiğini iletti. Bekiroğlu, “Genel başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yapılan saldırıyı tasvip etmiyoruz. Yaşanılan dünkü olay, kimlerin ne yapmak istediğini, hangi mihrakların kimleri kullanarak bu memlekete zarar vermek istediğinin açık bir göstergesidir. Her zaman söyledik ki, bu yaşanılan olaylar sadece AK Parti için değil, CHP için değil, başka partiler için de gerçekleşebilir. Burada amaç bu ülkenin huzurunu, istikrarını bozmaktır. Kardeşler arasında nifak tohumları ekmek istiyorlar. Burada önemli olan ortak paydalarda buluşabilmek.

Diğer bir husus da 15 Temmuz darbe girişimi. Malum FETÖ’nun darbeye teşebbüs eylemine karşı ordunun başkomutanı Cumhurbaşkanımızdır. Cumhurbaşkanımızın bir hitabıyla herkes sokaklara döküldü. O günden nöbetin bitişine kadar halkımız bir tek kişinin burnu bile kanamadan nöbetimizi tuttuk ve demokrasiye karşı vurulmak istenen  hançeri geri çevirdik. Çok şükür şehrimizde böyle bir kalkışma olmadı, belki de teşebbüs dahi edemediler. Bizler aynı geminin içinde yol alan insanlarız” dedi.

Köse, ‘Saldırı milli iradeye yapıldı’

tufan köseCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Tufan Köse, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırıyı “Saldırı sayın genel başkanımızın şahsına değil, 15 Temmuz’da olduğu gibi milli iradeye, Türk demokrasisine yapılmıştır” diye değerlendirdi.

Ziyarette konuşan CHP Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Tufan Köse, Müslüman coğrafyasında Türkiye’nin tek demokrasiyle yönetilen devlet olduğuna dikkat çekti. Birlik ve beraberlik mesajları veren Köse, “Bu saldırı sayın genel başkanımızın şahsına değil, 15 Temmuz’da olduğu gibi milli iradeye, Türk demokrasisine yapılmıştır. Bir şehitle bu iş atlatılmış ama bir şehitte bizim için çok önemli çünkü sayıdan ziyade bu vatan için toprağa düşen şehitlerimizin manevi değeri önemlidir. Bu coğrafya çok önemli bir coğrafya. 150 yıldır burada bir savaş veriliyor. Bu coğrafyaya sahip çıkabilmemiz için birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Müslüman coğrafyasının içerisinde demokrasiyle yönetilen tek ülke biziz. Gidecek başka bir yerimiz yok. Gidecek yerimiz yoksa ülkemize sahip çıkmalıyız” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika