Dolar : Alış : 3.5296 / Satış : 3.5360
Euro : Alış : 4.1110 / Satış : 4.1184
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

YÜZDE 60 HAYIR ÇIKACAK

08 Nisan 2017
Ana Sayfa » Siyaset»YÜZDE 60 HAYIR ÇIKACAK
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, referandumdan hayır çıkacağını söyledi.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 16 Nisan sandığının Türkiye’de yaratılan gerilimin topraklama hattı olduğunu ifade ederek, “16 Nisan sandık günü bu ülkede bütün toplumun yüksek gerilim hattı sandıkta bitecek” dedi.

İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Tezcan, vatandaşın değişiklik teklifinin içinde ne olduğunu bilmeye hakkının olduğunu ifade ederek, iktidar kanadının ise neden evet denilmesini anlatmaktan aciz olduğunu ileri sürdü.

Hayır demenin yasak, evet demenin serbest olduğu bir dönemin yaşandığını vurgulayan Tezcan, “Bütün devlet gücüyle gök kubbeyi evet ile donatsalar bile bu millet sandıkta hayır diyecektir. Bundan tereddüt etmiyoruz. Bizim milletimiz bu kadar şımarık bir şekilde yürütülen kampanyaya en büyük şamarı millet sandıkta vuracaktır” dedi.

“CHP kurultayı yapılmıyor,  Türkiye’de.  Türkiye’nin meselesi bir referandum. Ne uğraşıyorsunuz Sayın  Cumhurbaşkanı Sayın  Kemal Kılıçdaroğlu ile miting meydanlarında? Sayın Başbakan  Kemal Kılıçdaroğlu’ndan başka söyleyecek sözünüz yok mu?” diyen Tezcan, “Dağarcıklarında, ceplerinde, çantalarında millete anlatabilecekleri sağlıklı ve haklı bir gerekçe olmayanlar, milleti bu gerilimle tahrik edip, kamplaştırarak sandıkta sonuç almak istiyor ama yağma yok, hiç boşuna heveslenmesinler” ifadelerini kullandı.

Referandumda hayır çıkması halinde toplumun rahatlayacağı, huzur bulacağını, evet çıkması halinde ise ülkenin bilinmeyen bir yola gireceğini vurgulayan Tezcan, milletin verdiği ile yetinmeyip, daha fazlasını isteme hırsı ile karşı karşıya kalındığını dile getirdi.

Mevcut sistemin koalisyonlar yarattığının söylendiğini oysaki 15 yıldır ülkenin tek bir parti tarafından yönetildiğini hatırlatan Bülent Tezcan, bu teklifin Türkiye Millet Meclisi’ni fiilen işlevsiz hale getireceğini, bunun için karşı olduklarını anlattı.

Bir kişiye kararname yetkisi ile ülkeyi istediği gibi yönetme yetkisinin verildiğini ifade eden Tezcan, “Biz tek adam rejimi istemiyoruz. Buna karşı çıkıyoruz. Bu teklif tek kişinin hayatı ile bir ülkeyi çökertebilecek bir tekliftir” diye konuştu.

Suriye ve Irak’ta yaşanan gelişmelere de değinen Tezcan, “”Kerkük’te asılan bayrağın neyi hedeflediğini biliyoruz. Kerkük’te bayrak asanlara sayın cumhurbaşkanı çıkıp itiraz ediyor iyi de yapıyor ama itiraz ederken bir şey unutulmamasını tavsiye ediyoruz.  Kerkük’te asılan bayağın ilk işareti  İstanbul’da hava limana asılan bayraktır. Bayrağı orda astırdı döndü, Kerkük’te yeniden astılar” dedi.

Partizan Cumhurbaşkanının Cumhur ile Başkan arasındaki gönül bağını koparacağını ileri süren Tezcan, devletin denge ve düzeni ile oynanmaması gerektiğini vurguladı.

2010 yılında yapılan referandumda da bağımsız yargı için evet denildiğini, bugün de aynı pankartların asıldığını söyleyen Bülent Tezcan, referandum konusunda çok sevindirici sonuçlarla karşı karşıya olduklarını belirterek, “Bütün ağırlıklı kampanyaya rağmen vatandaş ‘bu kadarı da fazla’ diyor. Milletin verdiğiyle yetinmesini siyasetçi öğrenecek diyor. Bütün Türkiye’de hayır oranı önde. Tüm anketlerin ortalamasını aldığımızda hayırlar yüzde 53 ile 60 arasında önde gözüküyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin bu gerilimden çıkmak zorunda olduğuna dikkat çeken Tezcan, evet diyen de hayır diyen de bu ülkenin vatandaşı olduğunu sözlerine ekledi.

Tezcan, 16 Nisan sandığının Türkiye’de yaratılan gerilimin topraklama hattı olduğunu ifade ederek, “16 Nisan sandık günü bu ülkede bütün toplumun yüksek gerilim hattı sandıkta bitecek” dedi.

Tezcan, partililerden kararı ne olursa olsun herkesin sandığa gitmesini teşvik etmelerini istedi.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika