Dolar : Alış : 3.5288 / Satış : 3.5352
Euro : Alış : 4.1352 / Satış : 4.1427
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum30°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

2. ESNAF KEFALET FAALİYETE BAŞLADI

09 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Genel»2. ESNAF KEFALET FAALİYETE BAŞLADI
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

13987072_10154398687607173_141840284_oS.S. Çorum Hitit Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi esnafın kredi başvurularını almaya başladı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Kooperatif Başkanı Erdoğan Çerikci, Çorumlu esnaf ve sanatkara hizmet yolunda çıktıkları bu yolda “Allah utandırmasın” diyerek, kooperatifin kuruluş süreciyle ilgili bilgiler verdi.

Gümrük Ticaret Bakanlığı’nca Mart ayının sonunda onaylanan kooperatif dosyalarını Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Segmenoğlu’nun elinden Nisan ayı içerisinde aldıklarını ifade eden Çerikci, “Daha sonra 21 Mayıs 2016 tarihinde genel kurulumuzu başarıyla gerçekleştirdik. Ardından birlik kaydımızı yaptırmak üzere 9. Bölge’ye müracaatımız oldu. 9. Bölge yönetim kurulu müracaatımızı değerlendirerek kaydımızı yaptı. 26 Temmuz’da da kayıt evraklarımızı aldık. Dolayısıyla o günden itibaren çalışmalarımıza başladık. Bankaya müracaatımızı yaptık, banka da finansman için genel merkeze müracaatını yaptı. Biz şu an esnafın başvurularını alıyoruz. Bankadan finansmanımız geldiğinde de talepleri değerlendireceğiz. Esnafın istediği oranda kredisini vermeye çalışacağız” dedi.

Çorum’da ikinci bir kooperatifin kurulması konusunda tereddütler yaşandığına da dikkat çeken Erdoğan Çerikci, “Allah’a şükür bu tereddütlerin hepsini aştık ve bugünlere geldik. Yönetimiz Başkan Vekilimiz Lütfi Barut, yönetim kurulu üyelerimiz Mehmet Murat İlter, Elvan Şen ve Ekrem Toydemir, denetim kurulumuz ise Kadir Baycu ve Ersan Özdemir’den oluşmaktadır. Bu arkadaşlarımızla birlikte esnafa hizmet etmek için yola çıktık. Kimseyle şahsi bir husumetimiz yok. Bütün kurum ve kuruluşlara aynı mesafedeyiz. Hiç kimseye ön yargılı değiliz. Kooperatif binamızın tefrişatında bugüne kadar hiçbir kurum ve kuruluştan destek almadık. 106 ortağımız elini taşın altına koydu ve ortaya böyle bir eser çıktı. Katkı sunan tüm ortaklarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

[Not a valid template]

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika