Dolar : Alış : 3.5304 / Satış : 3.5368
Euro : Alış : 4.0612 / Satış : 4.0685
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

16 NİSAN’IN PROVASI!

06 Nisan 2017
Ana Sayfa » Siyaset»16 NİSAN’IN PROVASI!
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

CHP İl Genel Meclis Üyeleri, komisyonları alınmamalarına tepki gösterdiler.

İl Genel Meclisi’nde komisyonlardaki üye sayısı 5’ten 3’ü düşürülmesine CHP Meclis üyeleri tepki gösterdi.

CHP Meclis Üyeleri İl Genel Meclisi toplantısının ardından parti binasında bir basın toplantısı düzenlediler. Meclis üyeleri adına açıklama yapan Burçin Solmaz Polat, AK Parti Meclis Grubunun CHP’lilere komisyonlarda yer vermemek ve tek başına çalışmak için komisyon üye sayısını düşürerek ayrışma ve uzlaşma karşıtı yüzünü gösterdiğini ifade etti.

Komisyonlarda sadece AKP’lilerin olmasını 16 Nisan’ın bir provası olarak nitelendiren Burçin Solmaz Polat, “16 Nisan’da kurulmak istenen tek adamlı ve tek partili düzene AKP’liler bu tavırlarıyla İl Genel Meclisi’nde şimdiden kurmuşlardır” diye konuştu.

Polat, “Çorum için yapılan faydalı her işe destek olduk ve oybirliği ile karar çıkardık. Ancak, AKP artık her şeyi kendi hazırlayacak. Sadece AKP’lilerin hazırlayacağı raporların tarafsız ve adil olmayacağı apaçık ortadadır” dedi.

AKP’nin ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı tavrının birlikte çalışmalarına gölge düşürdüğünü anlatan Polat, Çorum’un tek bir zihniyete ait bir il olmadığını, toplumun tüm renklerini barındıran ve birlikte yaşamanın güzelliklerine örnek verilecek bir şehir olduğunu vurguladı.

Meclis Üyesi Yıldız Bek de yapılan bu düzenlemede devletin çıkarının düşünülmediğini belirterek, “Bu 16 Nisan’ın tam bir provasıdır ve 16 Nisan’dan sonra kurulacak olan düzenin kuracağı baskının bir göstergesidir. Biz bunun için mücadele veriyoruz. Tek adamlığa bu yüzden karşıyı” ifadelerini dile getirdi.

Haber : Ahmet TEMELCİ

 

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika