Dolar : Alış : 3.5109 / Satış : 3.5172
Euro : Alış : 4.1242 / Satış : 4.1316
mangal.web.tr
HAVA DURUMU
hava durumu

Corum29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

10 BİNİNCİ KORONER ANJİYOGRAFİ YAPILDI

15 Ağustos 2016
Ana Sayfa » Eğitim»10 BİNİNCİ KORONER ANJİYOGRAFİ YAPILDI
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

S77112_1608151311922ağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 10.000’inci koroner anjiyografi gerçekleştirildi.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam’ın yaptığı ziyarette, Tıp Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mete Dolapçı, Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir, Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yusuf Karavelioğlu ve Cerrahi Tıp Bilimleri Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adem İlkay Diken hazır bulundu. Yapılan çalışmalarla ilgili Hastane Yöneticisi Başhekim Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir’den bilgiler alan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversite Hastanesinin gelmiş olduğu bu noktanın takdire şayan olduğunu, bu gelişme ve çalışmaların haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde koroner anjiyografi sayısının 10.000’e ulaştığı ve bu işlemin başarıyla gerçekleştiği bilgisini aktaran Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir, Hastanemiz kardiyoloji kliniğinde koroner anjiyografi laboratuvarının kurulduğu 2013 yılından itibaren 7 gün 24 saat başarıyla gerçekleştirilen koroner anjiyografiyle kalp krizi geçiren ya da kalp damarında tıkanıklık bulunan hastalarımızın ameliyata gerek kalmadan tedavi imkânı bulduklarını ifade etti. Aynı zamanda son yaptıkları koroner anjiyografinin 58 yaşında kalp krizi geçiren ve buna bağlı kalbi duran hastanın yeniden canlandırma işlemi ve takibinde anjiyografi ve stent uygulandığı bilgisini de veren Yrd. Doç. Dr. Zehir, Kardiyoloji Kliniğinde gerçekleştirilen 10.000. olgu olan hastanın yeniden sağlığına kavuştuğunu sözlerine ekledi.

Hitit Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Karavelioğlu da yapılan çalışmalarla ilgili vermiş olduğu bilgiler de şunları kaydetti: “Yakın zamanda 10.000’inci hastamıza koroner anjiyografi yapılarak başarıyla tedavi edildiğini gururla duyurmak istiyoruz. Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan ortak kullanım protokolü sonrası hızla gelişen sağlık hizmetlerinden birisi olan anjiografi uygulamasıyla birçok hastanın yaşama tutunması sağlanmış olmasının yanı sıra Çorum dışından da birçok hastaya başarılı şekilde hizmet verilmeye devam edilmektedir. Anjio grafi birimi kurulmadan önce kalp krizi tedavisi için son derece kıymetli olan zaman sevk için yollarda geçirilmekte ve bazı hastalarımızın da yaşamını kaybetmekteydi. Başka şehirlere sevkin önüne geçilmiş olmasının yanında klap krizi geçiren hastalara anında müdahale yapılarak birçok hastanın damar tıkanıklığı açılmış, hastalar kısa sürede normal yaşamlarına dönebilmiştir.”

Üniversite olarak sağlık konusunda hassas olduklarını ve sağlık alanına büyük önem verdiklerini ifade eden Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkan da yaptığı çalışmalarla insanlığa fayda sağlamayı amaç edinen Üniversitemizin her alanda olduğu gibi sağlık alanında da Tıp Fakültemiz tarafından gerçekleştirilen başarılı tedavi yöntemleriyle önemli gelişmeler kaydetmeye devam ettiğini belirtti. Üniversitemizde yapılan çalışmaların ilimizi seven herkesi gururlandırdığını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, bu çerçevede Tıp Fakültemizde başarılı bir kadroyla güzel bir sinerji oluşturulduğunu da vurgulayarak başta Tıp Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mete Dolapçı, Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir’e ve tüm hastane çalışanlarına teşekkür etti.

[Not a valid template]

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Çorum Haberleri İçin Sayfamızı Beğenin

[X]
TemaFabrika